2023.gada 2. februāris

Sonora, Spīdola

Jēkabpilī Donoru dienas notiks 7. un 21. novembrī

Jēkabpilī Donoru dienas notiks 7. un 21. novembrī

Valsts asinsdonoru centra (VADC) krājumā šobrīd akūti trūkst B-, O- un A+ asinsgrupas asinis. Lai steigšus atjaunotu krājumu un tādējādi varētu palīdzēt visiem grūtībās nonākušajiem slimniekiem, VADC aicina iedzīvotājus būt īpaši atsaucīgiem un doties ziedot asinis. Donori ir gaidīti visā Latvijā.

Jēkabpilī nākamās Donoru dienas notiks 7. un 21. novembrī - Jēkabpils reģionālās slimnīcas Ambulatorajā daļā jeb poliklīnikas ēkas 1.stāvā (ieeja no t/c “Sedumi” puses, bijušās 1.terapijas nodaļas telpas). Donoru dienas norisināsies ierastajā laikā – no pl.9:00-13:00. Informācijai par Donoru dienu norises datumiem vienmēr seko līdzi www.jrslimnica.lv.

Lai varētu palīdzēt ārstiem glābt smagi slimu pacientu dzīvības, Jēkabpils reģionālā slimnīca un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina ikvienu iedzīvotāju, kurš jūtas vesels, kļūt par asinsdonoru. Viens donors, nododot asinis, var izglābt dzīvību pat trīs cilvēkiem.

Lai dotos uz asins ziedošanas vietu, galvenais ir laba pašsajūta un vēlme palīdzēt. Pēc reģistrēšanās potenciālajam donoram jāaizpilda neliela anketa, kam seko saruna ar ārstu, temperatūras un asinsspiediena mērījumi, kā arī hemoglobīna pārbaude. Ja visi rādītāji ir labi, tad donors aicināts doties uz asins ziedošanu.

Lai ziedotu asinis, līdzi jābūt derīgam personu apliecinošam dokumentam (pasei, personas apliecībai (eID) vai jebkurai citai personu identificējošai apliecībai, kas satur sekojošu informāciju – personas kodu, vārdu, uzvārdu un foto.


Lāsma Vindule,
SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Atstājiet komentāru