2021.gada 19. janvāris

Alnis, Andulis

Lūdz atsaukties vilciena Daugavpils - Rīga 16.jūlija pasažierus

Lūdz atsaukties vilciena Daugavpils - Rīga 16.jūlija pasažierus

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) lūdz atsaukties 16.jūlijā vilciena Daugavpils-Jersika-Ogre-Rīga un Rīga-Ogre-Jersika-Daugavpils reisos braukušos pasažierus, vilciens piestāj arī stacijās Krustpils un Pļaviņas. SPKC skaidroja, ka epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināts Covid-19, 16.jūlijā plkst.7.31 pārvietojies ar vilcienu maršrutā Daugavpils-Jersika-Ogre-Rīga, kur viņš sēdējis otrajā pasažieru vagonā no sākuma.Savukārt plkst.17.39 šis cilvēks devies atpakaļ ar vilcienu maršrutā Rīga-Ogre-Jersika-Daugavpils un arī sēdējis otrajā vagonā no sākuma.

Visiem pasažieriem, kas brauca minētajā maršrutā, tiek noteikta mājas karantīna un ir jāpaliek mājās un jāsazinās ar SPKC epidemiologu, zvanot pa tālruni 67 271 738.

SPKC atgādināja, ka ikvienam ir iespēja veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu arī tad, ja nav saslimšanas simptomu. Iepriekš ir obligāti jāpierakstās, zvanot uz tālruņa numuru 8303 darba dienās laikā no plkst.8 līdz 20, sestdienās laikā no plkst.9 līdz 15 un svētdienās laikā no plkst.9 līdz 12.
Vienlaikus centrā uzsvēra, ka šādos gadījumos sabiedrībai un epidemiologiem papildus rīks darbam ir izveidota lietotne Apturi Covid, lai ātrāk uzzinātu, vai cilvēks ir bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, cilvēki varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Atstājiet komentāru