2024.gada 15. maijs

Airita, Arita, Sofija, Taiga

Par 2,5 miljoniem eiro policija uzlabos īslaicīgās aizturēšanas vietas un apmācīs policistus

Par 2,5 miljoniem eiro policija uzlabos īslaicīgās aizturēšanas vietas un apmācīs policistus

Valsts policija (VP) sākusi 2 583 962 eiro vērtu projektu, kurā renovēs īslaicīgās aizturēšanas vietas un apmācīs policistus, informē Valsts policija.
 
 
Projekta gaitā tiks renovētas desmit īslaicīgās aizturēšanas vietas Gulbenē, Cēsīs, Aizkrauklē, Jēkabpilī, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē, Saldū, Liepājā un Ogrē un 11 pagaidu turēšanas vietas Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē. Tāpat tiks aprīkotas 12 īslaicīgās aizturēšanas vietas un 14 pagaidu turēšanas vietas.
 
 
Tāpat projekts paredz apmācību organizēšanu Valsts policijas personālam, starptautiskās pieredzes apmaiņu un labākas prakses apgūšanu attiecībā uz īslaicīgās aizturēšanas vietām. Kopumā tiks apmācīti 100 policijas darbinieki.
 
 
Projekts paredz, ka policijas eksperti sadarbībā ar Eiropas Padomi izvērtēs likumdošanu īslaicīgās aizturēšanas vietu jomā, identificēs iespējamos trūkumus un sniegs priekšlikumus konvojēšanas sistēmas uzlabošanai.
 
 
Projekta īstenošanas laiks ir no šī gada maija līdz 2016.gada 30.aprīlim.
 
 
Kopumā aktivitātēm plānotais finansējums ir 2 583 962 eiro apmērā, no tiem 2 196 368 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 387 594 eiro ir Latvijas valsts līdzfinansējums.
 
 
Kā šodien žurnālistiem uzsvēra VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšniece Renāte Fila un VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Arvils Feierābends, patlaban daļā īslaicīgās aizturēšanas vietu valda pieticīgi un "spartiski" apstākļi, taču arī citviet Eiropā izolatori nav izcēlušies ar "pūkainiem matračiem".
 
 
Īslaicīgās aizturēšanas vietās ievietotie parasti sūdzas par konvojēšanu, pārtiku, pārmeklēšanas procedūru un sanitāro mezglu, taču lielākā daļa sūdzības nav pamatotas.
 
 
Feierābends uzsvēra, ka Latvijas īslaicīgās aizturēšanas vietas regulāri apmeklē Eiropas Padomes Spīdzināšanas un necilvēcīgas rīcības novēršanas komitejas pārstāvji, kuri periodiski dod norādījumus šo vietu apstākļu uzlabošanai. Latvijas policija trūkumus cenšas ievērot, un kā uzsvēra Fila, "kopumā cilvēktiesības netiek pārkāptas".
 
 
Projekta ieviešana ne tikai uzlabos aizturēšanas vietas apstākļus, bet arī palīdzēs samazināt vidējo aizturēšanas dienu termiņa skaitu.
 
 
Kopumā Valsts policijas rīcībā ir 22 īslaicīgās aizturēšanas vietas.
 
Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru