2024.gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

Guntara Goguļa lietā Zemgales apgabaltiesas spriedums būs zināms 2.aprīlī

Guntara Goguļa lietā Zemgales apgabaltiesas spriedums būs zināms 2.aprīlī

Zemgales apgabaltiesas Jelgavas tiesu namā bijušā Jēkabpils novada domes izpilddirektora Guntara Goguļa lietu atkārtoti skatīja 26.februārī  un 1.martā. Spriedums būs zināms pēc mēneša – 2.aprīlī.

Sarunā ar Radio1.lv Guntars Gogulis sacīja, ka tiesas sēde, kā plānots, sākās 26.februārī. Lietu skatīja trīs stundas un izsludināja pārtraukumu. Šodien lietas skatīšanu pabeidza attālināti. Spriedums būs gatavs 2.aprīlī.
Jautāts par tiesas sēdes norisi, Guntars Gogulis sacija: “Nekādi nevaru pierast, ka kvalificēti juristi neiedziļinās lietā un runā gan tiesiskas gan faktoloģiskas aplamības. Tā nevajadzētu būt.”
Kāds varētu būt spriedums, viņš atturējās komentēt.

Jau ziņots, ka Latvijas Republikas Augstākā tiesa jeb Guntara Goguļa pārsūdzēto Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā skatīto apelācijas tiesas spriedumu izskatīja un nodeva atpakaļ Zemgales apgabaltiesai izskatīšanai no jauna.

Iepriekš sarunā ar Radio1.lv Guntars Gogulis sacīja, ka Augstākās tiesas sniegtā Motīvu daļa ir gana "interesanta". Augstāka tiesa ir radījusi jaunus argumentus, kas liek vairāk uzdot jautājumus, piemēram, tiesa uzskata, ka uzteikums izpilddirektoram ir ar likumu un Darba likums uz to neattiecas. Guntars Gogulis piebielst, ka tas nozīmē, ka Saeima ar likumu atlaiž konkrētus cilvēkus, nevis nosaka vispārējo kārtību un nav jāņem vērā Valsts darba inspekcijas atzinums, kas uzrauga Darba tiesību ievērošanu.Guntars Gogulis atzina, ka kKatrā gadījumā process turpinās un sola interesantas juridiskas atziņas.

Tāpat arī vēstīts, ka Zemgales apgabaltiesas Aizkraukles tiesu namā 2023.gada 8.martā Apelācijas instancē tika skatīta lieta, kurā Jēkabpils novada pašvaldības bijušais izpilddirektors Guntars Gogulis iesūdzējis pašvaldību par nepamatotu atlaišanu no darba un prasību, atjaunot viņu iepriekšējā amatā, izmaksājot kompensāciju par darba piespiedu kavējumu. 2023.gada 6.aprīlī kļuva zināms apelācijas tiesas lēmums, kas noteica, ka pašvaldībai Guntars Gogulis jāatjauno darbā.

Jēkabpils novada pašvaldību šis spriedums apmierināja. Savukārt Guntars Gogulis lietu pārsūdzēja Augstākajā tiesā, norādot, ka apelācijas tiesas spriedums ir pretrunā ar Darba likumu.

Komentāri (0-6/6)

 • Maija, Paija, Aija
  07.03.2024 09:32
  Bumerangs trāpīja Gogulim! Lai atcerās kā pats ar cilvēkiem izrīkojās pēc savām "ķeizariņa" iegribām! Cerams , ka tiesa būs taisnīga!
 • Beka
  06.03.2024 17:57
  Viņš taču visu šo laiku saņem algu
 • Kāpēc kaut kad tāds
  04.03.2024 15:40
  Kāpēc radio 1 raksta krieviski? : Комментарий удалён администратором
 • Aijux
  02.03.2024 19:02
  Комментарий удалён администратором
 • Cirks
  01.03.2024 18:09
  Es jau sajuku,kurš ir tagad izpilddirektors,līdz pensijai tā var tiesāties
 • Maija un Paija
  01.03.2024 16:19
  Guntarin,bumerangs. Tu sūdzies,ka nevari pierast, ka kvalificēti juristi neiedziļinās lietā un runā gan tiesiskas gan faktoloģiskas aplamības. Tā nevajadzētu būt.
  Bet kādas aplamības un ūdeni lej Tava protežē strīdu komisijā? Cilvēkam nelaime,māja nopludoja,bet lūk,nav īres līguma,un nekā.
  Bumerangs,cik gadus Ziedu iela ūdenī mirkst,bet Tu elektromobili nopirki,kad pats pusotru gadu gandrīz nestrādā. Jautajums,no kurienes tādi iekrājumi?

Atstājiet komentāru