2024.gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Jēkabpils novada pašvaldība nepiekrīt ministrijas piedāvātajam skolu reformas modelim

Jēkabpils novada pašvaldība nepiekrīt ministrijas piedāvātajam skolu reformas modelim

Jēkabpils novada pašvaldība nepiekrīt Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvātajam skolu reformas modelim. Šādu viedokli pašvaldības vadība pauda pēc 16. jūnijā notikušās sanāksmes kopā ar Izglītības pārvaldi, skolu direktoriem un skolu vecāku padomju pārstāvjiem. Tikšanās mērķis bija pārrunāt un diskutēt par Izglītības un zinātnes ministrijas plānoto skolu reformu.

Sanāksmes sākumā ar aktualitātēm iepazīstināja Izglītības pārvaldes vadītājs Juris Līcis, uzsverot, ka reforma neattieksies uz šī gada 1. septembri.

Sanāksmē katras skolas direktors īsumā raksturoja  savas izglītības iestādes situāciju un izteica viedokli par Izglītības un zinātnes ministrijas iecerēto skolu reformu. Pārliecinošs vairākums skolu direktoru izteica atbalstu plānotajā koncepcijā saglabāt vienā izglītības iestādē iespēju iegūt pamatizglītību posmā līdz 9. klasei.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks aicināja skolu pārstāvjus iesniegt priekšlikumus, ņemot vērā attālumu līdz izglītības iestādei, skolēnu skaitu un ne tikai kvantitatīvos, bet arī kvalitatīvos rādītājus.

Pēc aktīvas diskusijas tika nolemts, ka Izglītības pārvalde apkopos skolu direktoru izteiktos viedokļus un priekšlikumus, un līdz 27. jūnijam sagatavos vēstuli, kuru iesniegs Izglītības un zinātnes ministrijai, Latvijas Pašvaldību savienībai un Latvijas Lielo pilsētu asociācijai.

Avots: jekabpils.lv

Komentāri (0-3/3)

 • BESIS
  22.06.2023 10:46
  Pareizi tukši vārdi. Klaja muldēšana. Maziem bērniem jābūt tuvāk mājām , bet lielajiem jāmācās pilnās klasēs. Krustpils pamatskola ir vajadzīga pilsētā ja netālu atrodas skola Rīgas ielā 3,vidusskola.Stiebriņa tēlo varenu direktori betskola ir nolaista.
 • Šmigis
  21.06.2023 00:14
  Igauņiem ir pareizā pieeja šīm muļķu laukmaļu skolām - specīgas reģiona centra skolas kurās sniedz kvalitatīvu izglītību, kurās strādā labi apmaksāti, profesionāli un motivēti skolotāji, rezultātā cilvēki brīvpratīgi izdomā veidu kā bērnam nodrošināt labāku izglītību.

  Ja vēl lauku skolas ar savu teju vājprātīgo skolotāju/skolēnu proporciju nodrošinātu skolēnus ar lielisku un personisku pieeju bērna izglītībā, tad es nebūtu tik ļoti par reformām, bet tur ražo dulburus, skolotāji haltūrē un vienīgais ieguvums no tām lauku skolām ir tas ka kaut kādā nomalē ir tiek tērēta nauda.

  Dieva dēļ, tas viss noved tikai pie izdirsta budžeta un akadēmiski atpalikušiem bērniem! Tač domājat ar galvu kaut kādā ilgtermiņā! Klauni! Sava politiskā kapitāla audzētāji!
 • ja kas
  20.06.2023 18:54
  Ko kurš teica, ne vārda. Tukšs raksts!

Atstājiet komentāru