2024.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Atcelti noteiktie ierobežojumi Radžu ūdenskrātuvē! Drīkst peldēties un makšķerēt

Atcelti noteiktie ierobežojumi Radžu ūdenskrātuvē! Drīkst peldēties un makšķerēt

Iedzīvotājiem atļauts turpmāk peldēties, makšķerēt un izmantot peldlīdzekļus Radžu ūdenskrātuvē, lieina pašvaldības izplatītā informācija.

Saistībā ar to, ka jauni putnu gripas gadījumi nav konstatēti un pēc konsultācijām ar Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), Jēkabpils novada pašvaldība lēmusi atcelt iepriekš noteiktos ierobežojumus iedzīvotājiem saistībā ar konstatētajiem putnu gripas gadījumiem Radžu ūdenskrātuvē.

Pēc pirmajiem konstatētajiem saslimšanas gadījumiem Radžu ūdenskrātuvē mītošajā ķīru kolonijā, Jēkabpils novada pašvaldība 20.maijā aicināja iedzīvotājus nepeldēties Radžu ūdenskrātuvē, nemakšķerēt un neizmantot peldlīdzekļus, lai ierobežotu putnu gripas izplatību.

Šobrīd jauni saslimšanas gadījumi vai miruši putni ūdenskrātuves apkārtnē nav konstatēti. Tāpat ūdens kvalitāte ūdenskrātuvē atbilst visām prasībām. Iedzīvotājiem atļauts turpmāk peldēties, makšķerēt un izmantot peldlīdzekļus. Tuvākajā laikā Radžu ūdenskrātuvē plānots pacelt Zilo karogu.

Atbildīgie speciālisti turpina uzraudzīt un kontrolēt situāciju Radžu ūdenskrātuvē un uz tās salām. Par mirušu putnu gadījumiem iedzīvotāji var ziņot pa tālruni 29387082 SIA "Jēkabpils pakalpojumi".

PVD aicina mājputnu turētājus rūpīgāk kā jebkad ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

Komentāri (0-1/1)

  • Sss
    09.06.2023 14:27
    Laivu noma arī drīkst jau?

Atstājiet komentāru