2023.gada 4. februāris

Daila, Veronika

Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Jēkabpils novada domes pārstāvjiem un uzņēmējiem (FOTO)

Jaunajās koalīcijas sarunās birokrātijas mazināšana iepirkumu procesā ir viens no uzdevumiem nākamajai valdībai, sarunā ar Jēkabpils novada domes pārstāvjiem uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.

Jau ziņots, ka otrdien, 18. oktobrī, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Jēkabpils novadu.

Vizīti Jēkabpils novadā Valsts prezidents sāka ar tikšanos domē, kur kopā ar novada domes vadību un deputātiem pārrunās reģionālās reformas ieviešanas gaitu un novada pieredzi, kā arī diskutēs par aktuālajiem jautājumiem ekonomikā.

Vizītes turpinājumā kopā ar novada domes vadību prezidents apmeklēja uzņēmumus “Aija Audio” un “Brodoor”, kas ir kāpinājis ražošanas jaudas un paplašinājis uzņēmuma darbību, nostiprinot pozīcijas nišas tirgū. Levits devās arī uz vienu no lielākajiem Jēkabpils uzņēmumiem un reģiona darba devējiem - pilna cikla būvniecības uzņēmumu "Jēkabpils PMK", kas inovatīvu, energoefektīvu būvmateriālu izstrādē sadarbojas ar Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultāti.

Pēcpusdienā Krustpils kultūras namā Valsts prezidents Egils Levits ar jauniešiem diskutēja par Satversmē iekļautajām vērtībām debašu cikla “#Satversmei100: vērtības nākotnei” piektajā diskusijā “Mana valsts – mana vara. Kā ietekmēt šodienu un veidot Latvijas rītdienu?”

Vizīti Jēkabpilī Egils Levits noslēdza ar Jēkabpils vēstures muzeja apmeklējumu.    
   
Savukārt dienas noslēgumā amatniecības centrā “Rūme”, Zasas pagastā Valsts prezidents E. Levits un novada vadība tiksies ar biedrības “Sēlijas salas” pārstāvjiem, kur iepazīsies ar biedrības darbu un realizētajām aktivitātēm.

Sarunas laikā Jēkabpils novada dome tika diskutēts par pašvaldības attiecībām ar valsti. Šajā jautājumā novada domes deputāti norādīja uz iepirkumu procedūru, kas patlaban ir smagnēja un lēna, tādējādi apgrūtinot pašvaldības darbu ārkārtas situācijās, piemēram, energoresursu cenu kāpuma ietekmē.

Tāpat novada domes pārstāvji informēja, ka ar struktūrfondu palīdzību plānots realizēt projektu, lai pārietu no gāzes uz šķeldas apkuri, samazinot gāzes patēriņu par 90% nākamajā apkures sezonā, jo šobrīd novadā ir vieni no augstākajiem tarifiem valstī. Tāpat pašvaldības vadība pastāstīja, ka šobrīd ir saņēmusi vairāk nekā 3000 kompensāciju pieteikumu rēķinu apmaksai par siltumu un elektrību.

Valsts prezidents arī pārrunāja Administratīvi teritoriālo reformu Jēkabpils novadā, apvienojot piecus novadus un Jēkabpils pilsētu, kas pēc reformas ieguvusi valstspilsētas statusu. Novada domes pārstāvji norādīja, ka reforma sniegusi labāku finansiālo kapacitāti, īpaši lauku teritorijām, tādējādi nodrošinot lielāka mēroga attīstības plānošanu. Kā lielāko izaicinājumu novadā min dažādos infrastruktūras attīstības līmeņus plašajā novada teritorijā.

Tika apspriests arī pilsētā sasāpējušais jautājums par Jēkabpils Valsts ģimnāzijas renovācijas darbiem. Runājot par kopējo skolu tīkla attīstību, Valsts prezidents atzinīgi novērtēja to, ka visās Jēkabpils novada skolās bērni jau apgūst valsts aizsardzības mācību.

Apmeklējuma laikā Valsts prezidents Jēkabpils novada pašvaldības vadībai oficiāli pasniedza jauno novada ģerboni.

Foto: Jēkabpils novads/Facebook