2023.gada 8. februāris

Aldona, Česlavs

Jēkabpils novada pašvaldība sveic patruļkuģi P-07 “Viesīte” desmit gadu jubilejā

Jēkabpils novada pašvaldība sveic patruļkuģi P-07 “Viesīte” desmit gadu jubilejā

Tieši pirms desmit gadiem, 2012. gada 22.augustā, Nacionālie bruņotie spēki svinīgā ceremonijā saņēma trešo “Skrundas” klases patruļkuģi  P-07 „Viesīte”, kas ir pirmais pilnīgi Latvijā būvētais karakuģis un trešais no kopumā pieciem šādiem patruļkuģiem, informē Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa.

Šodien, 22.augustā, patruļkuģa krustmāte un Jēkabpils novada deputāte Daina Vītola, Jēkabpils novada pašvaldības priekšsēdētājs Raivis Ragainis un Viesītes pārvaldes vadītāja Sanita Lūse svinīgi sveica patruļkuģa komandu 10.jubilejā.

Kuģa krustmāte Daina Vītola savā uzrunā komandai novēlēja veiksmi un lepnumu par savu darbu. Viņa norādīja: “Lai gan Viesīti skārušas strukturālas izmaiņas, priecājamies, ka joprojām varam satikties un veiksmīgi turpināt sadarbību. Tas ir liels gods - būt par kuģa krustmāti šādam brīnišķīgam jūras spēku patruļkuģim.” 

Arī domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis kuģa komandai novēlēja izturību: “Šajos laikos mēs īpaši novērtējam Latvijas drošības kontroli gan uz sauszemes, gan jūrā. Jūs esiet vieni no tiem, ko mēs ikdienā neredzam, bet darbs, ko jūs darāt, ir ļoti būtisks.”

Viesītes pārvaldes vadītāja Sanita Lūse, dāvinot vietējo ražotāju produkciju, novēlēja veselību, veiksmi un izturību. 

Patruļkuģa P-07 “Viesīte” būvniecību sāka 2009.gada 17.jūnijā un šis patruļkuģis ir 26 metrus garš un 13 metrus plats. Tas var attīstīt ātrumu līdz 20 mezgliem un to apkalpo desmit jūrnieku komanda. 

Visiem patruļkuģiem doti vārdi no tām apdzīvotajām vietām, kur notika brīvības cīņas un tika aizstāvēta Latvijas neatkarība — Cēsis, Viesīte, Jelgava, Skrunda un Rēzekne. Tās ir vietas, kur mūsu karavīri cīnījās par Latvijas neatkarību un nosargāja to.

Patruļkuģi paredzēti izmantošanai gan militāriem, gan arī civiliem mērķiem. Kuģis veic patrulēšanas un cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus jūrā, un tie ir aprīkojami ar naftas seku likvidācijas, mīnu meklēšanas un iznīcināšanas iekārtām.

Atstājiet komentāru