2021.gada 24. janvāris

Eglons, Krišs, Ksenija

Topošā Jēkabpils novada vēlēšanu komisijas ievēlēšanā piedalās neliels novadu deputātu skaits, no Salas novada - neviens

Topošā Jēkabpils novada vēlēšanu komisijas ievēlēšanā piedalās neliels novadu deputātu skaits, no Salas novada - neviens

26.novembrī, attālināti tiešsaitē norisinājās, saskaņā ar Administratīvi teritoriālo reformu, jaunveidojamā Jēkabpils novada vēlēšanu komisijas vadības un locekļu vēlēšanas. Arī šoreiz ar grūtībām izdevās savākt nepieciešamo kvorumu, vismaz 33 deputātus, šoreiz izdevās sapulcināt 34 deputātus. Lai būtu vajadzīgais deputātu skaits, sapulces dalībniekiem nācās gaidīt, kamēr pēc papildus uzaicinājuma, pievienojās vairāki novadu deputāti. Jēkabpils pilsētas domes deputāti piedalījās pilnā sastāvā, no Aknīstes, Krustpils, Jēkabpils un Viesītes novadiem piedalījās no katra neliels skaits deputātu, savukārt no Salas novada nepiedalījās neviens deputāts, pilnībā ignorējot šo pasākumu.
Radio1.lv sazinājās ar Salas novada pašvaldības vadītāju Irēnu Sproģi, lai noskaidrotu, kāpēc pašvaldības deputāti nepiedalījās jaunveidojamā Jēkabpils novada vēlēšanu komisijas ievēlēšanā. Irēna Sproģe sacīja, ka tā bijusi apstākļu sakritība, ne organizēta attieksme. Informācija par sanāksmi un pieslēgšanās iespēju  bijusi visiem deputātiem, taču tā sagadījies, ka katram tieši sanāksmes laikā bijis jābūt citā vietā un jāveic citi pienākumi. Irēna Sproģe piebilda, ka, protams, gan viņa, gan deputāti prātā paturot arī vēlmi veidot Sēlijas novadu un cerot uz Satversmes tiesas pozitīvu lēmumu, taču tas šoreiz nebijis iemesls, kāpēc Salas novada deputāti ignorējuši Jēkabpils novada vēlēšanas komisijas ievēlēšanas sanāksmi.

Jau ziņots, ka apvienojamā Jēkabpils novada pašvaldību (kurā ietilps Aknīstes novada, Jēkabpils novada, Jēkabpils pilsētas, Krustpils novada, Salas novada un Viesītes novada) domju deputātu pirmā kopsapulce tika sasaukta 29.oktobrī Jēkabpilī, Jēkabpils Tautas namā. Arī pirmajā kopsapulcē ar grūtībām izdevās savākt nepieciešamo kvorumu, jo vairums novadu deputātu pasākumu ignorēja.

Kopsapulcē tika nolemts, ka Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisijā darbosies 11 komisijas locekļi (ieskaitot komisijas priekšsēdētāju) un tika noteikts Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un locekļu kandidātu pieteikšanas termiņš. Noteiktajā termiņā tika saņemti 18 pieteikumi.

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatību un epidemioloģiskās drošības pasākumus infekcijas izplatības ierobežošanai,  apvienojamo pašvaldību deputātu kopsapulce Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija priekšsēdētāja un locekļu ievēlēšanai 26.novembrī tika sasaukta attālināti Zoom platformā.

Atbilstoši Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 4.punktam, ievēlot novada vēlēšanu komisiju, katras pašvaldības domes deputātu balsu skaits ir proporcionāls konkrētās pašvaldības iedzīvotāju kopskaitam.

Kopsapulcē piedalījās 34 apvienojamo pašvaldību deputāti. Katram deputātam balsojot par katru kandidātu tika ievēlēta Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija.

Komisijas priekšsēdētājas amatam tika izvirzīti divi kandidāti – Iveta Upmace un Sarmīte Vanaga.  Par komisijas priekšsēdētāju ar balsu vairākumu ievēlēta Iveta Upmace, kas ieguva 28 865 tā dēvētās deputātu svērtās balsis. 

Komisijas locekļi:Visvairāk tā dēvēto deputātu svērto balsu  30 614 ieguva un vēlēšanu komisijā ievēlēta Inese Rancāne Beinaroviča, otrs lielākā balsu skaita  - 30 408  īpašnieks un komisijā ievēlēts -  Zigmārs Zemzars, trešajā vietā ar 29 038 balsīm -  Irina Laurenova, ceturtā – ar 27 807 balsīm Inita Sietniece, piektā ar 25 358 balsīm Anita Maļinovska, sestais ar 24 345 balsīm Kārlis Kundrāts, septītā ar 21 941 balsi - Lelde Markeviča, astotā ar  21 401 balsi - Lolita Matuseviča, devītā ar 20 004 balsīm - Elīna Bokāne, desmitā ar 19 357 balsīm vēlēšanu komisijā ievēlēta Margarita Saveļjeva. 

Savukārt kā rezerviste vēlēšanu komisijā ar 15 217 balsīm ievēlēta Irina Zeņina.

Komentāri (0-5/5)

 • A
  04.12.2020 17:22
  AINIS:
  VAI KRAPAM NEVAJADZĒTU ŅEMT PIEMĒRU NO LEMBERGA KUNGA UN IEDEGT EGLI JĒKABPILĪ!??VISUR MIRDZ EGLĪTES,TIK JĒKABPILS IEGRIMUSI TUMSĀ~???
  Egli iededz pēc 4.Adventes. Varbūt vari ierosinātLieldienu olas kārt Ziemassvētku eglē, nu lai ir visiem priekšgalā
 • AINIS
  30.11.2020 13:14
  VAI KRAPAM NEVAJADZĒTU ŅEMT PIEMĒRU NO LEMBERGA KUNGA UN IEDEGT EGLI JĒKABPILĪ!??VISUR MIRDZ EGLĪTES,TIK JĒKABPILS IEGRIMUSI TUMSĀ~???
 • No Salas
  29.11.2020 09:21
  Tas nozīmē tikai to, ka Salas novada deputāti baidās no Sproģes un, ja viņa teica,ka nepiedalīties, tad deputāti arī nepiedalās. Kā nekā darbinieki - bērnu dārza vadītāja, sporta skolotājs. Un bitīts arī baigi aizņemts tak Lielvārdes novada pašvaldības juriskonsults. Tagad tak iedzīvotājus nepieņem. Ko tādu dara? Un zemniekiem tak arī nav ne siena, ne ražas laiks. Ko sakat Juri un Egīl?
 • Krišjānis
  28.11.2020 19:20
  Šis gadījums ir viela pārdomām VĒLĒTĀJIEM, ko ievēlam par saviem priekšstāvjiem !
  Vai būtu jāsaka, cik STULBS sorry! gudrs vēlētājs, tādi paši tiek ievēlēti ar deputāti?
 • Skolnieciņš no svētbirzs
  28.11.2020 10:24
  Ir pienākusi ziema. Aukstās naktis un saltie rīti ir kļuvuši par ikdienu. Līdz ar ziemu pieaug kovid-19 sirgstošo skaits. Lai pārvarētu kovid-19 sērgas otro vilni, ievērosim visus valdības ierobežojumus un mediķu rekomendācijas. Ieturēsim 2 metru distanci, nedrūzmēsimies. Rūpīgi mazgāsim rokas ar ziepēm un lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Lietosim sejas un deguna aizsegus. Saslimšanas gadījumā apzinīgi ievērosim pašizolāciju. Būsim apzinīgi šajā krīzes brīdī. Sargāsim savu un apkārtējo veselību. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautas veselību un zemes aizsardzību! Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Iedegsim tumši zilu svecīti par godu Pērkonam. Iedegsim pelēku svecīti par godu Veļu Māte. Cerēsim, lūgsimies un ticēsim. Lūgsim Latvju Dievus no visas sirds! Lai ticība Dabas Mātei kalpo mums par bruņām un vairogu! Lai ticība Pērkonam kalpo mums par zobenu! Godināsim savus senčus un Latvju Dievus. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
  Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #Tēvzeme #Latvija #sentēvi #veselība #pagāni #Skolnieciņš

Atstājiet komentāru