2020.gada 4. decembris

Baiba, Barba, Barbara

Ieguldot 1,5 miljonus eiro, plāno atjaunot Krustpils pils C korpusu un izveidot amatu māju

Ieguldot 1,5 miljonus eiro, plāno atjaunot Krustpils pils C korpusu un izveidot amatu māju

Jēkabpils pilsētas dome nolēma, atbalsta saņemšanas gadījumā, ieguldīt 1,5 miljonus eiro Krustpils pils korpusa atjaunošanā un jaunu pakalpojumu radīšanā. Projekta mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu, piedāvājot jaunradītus pakalpojumus Krustpils pils C korpusā, bijušajā klētī, teritorijā pie bijušās smēdes un Amatu mājā.

Ja pašvaldība saņems Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, paredzēts veikt Krustpils pils C korpusa, bijušās klēts un bijušās smēdes atjaunošanu. Taps arī Amatu māja, kuras telpās tiks iekārtota ekspozīcija par amatniecības tradīcijām Sēlijā. Pašvaldība vēlas arī iekārtot ekspozīciju "Muižas virtuve" un ekspozīciju par ceļošanas vēsturi Jēkabpilī, aprīkot telpas izglītojošo programmu nodarbībām un veikt citas darbības tūrisma pakalpojumu piedāvājuma paplašināšanā.

Projekta indikatīvās kopējās izmaksas ir 1 500 000 eiro, no kurām ERAF līdzfinansējums ir 938 716 eiro, valsts budžeta dotācija 140 321 eiro, pašvaldības finansējums 420 963 eiro. Projekta atbalstīšanas gadījumā pašvaldība līdzekļus ieceres īstenošanai aizņemsies Valsts kasē.

Jau ziņots, ka pērn sākās un patlaban norit Krustpils pils “A” korpusa, pils pagalma un strūklakas vērienīgie restaurācijas darbi, kas ilgs līdz 2020.gadam. 

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru