2024.gada 14. jūnijs

Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija

Krievijas karaspēks sācis aktīvu uzbrukumu Ukrainai

Krievijas karaspēks sācis aktīvu uzbrukumu Ukrainai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien negaidīti teica runu Krievijas telekanālā "Rossija-24", paziņojot, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicinot Ukrainas armiju "'nolikt ieročus".

Īsi pēc tam televīzijas kanāls "Doždj" vēstīja, ka no dažādām Ukrainas pilsētām, tostarp no Kijevas pienāk ziņas par sprādzieniem.

"Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju," sacīja Putins neilgi pirms plkst.6 (plkst.5 pēc Latvijas laika).

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un ka tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses.

Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķis okupēt Ukrainu, un brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie smagām sekām.

"Tagad daži ļoti svarīgi vārdi tiem, kam varētu rasties kārdinājums iejaukties no malas esošajos notikumos: lai kas mēģinātu mums traucēt vai, vēl jo vairāk, radīt draudus mūsu valstij un tautai, tam jāzina, ka Krievijas atbilde būs tūlītēja un novedīs jūs pie tādām sekām, ar kādām jūs savā vēsturē vēl neesat saskārušies. Mēs esam gatavi jebkādai notikumu attīstībai. Visi nepieciešamie lēmumi ir pieņemti. Ceru, ka mani sadzirdēs," uzsvēra Putins.

Viņš apsūdzēja ASV un to sabiedrotās, ka tās ignorējušas Krievijas prasību nepieļaut Ukrainas iestāšanos NATO un piedāvāt Maskavai drošības garantijas.

Putins sacīja, ka Krievijas militārās operācijas mērķis ir nodrošināt Ukrainas "demilitarizāciju" un ka visi Ukrainas karavīri, kas noliks ieročus, varēs droši atstāt kaujas zonu.

"Aicinu jūs nekavējoties nolikt ieročus un doties mājās. Visi Ukrainas armijas karavīri, kas izpildīs šo prasību, varēs netraucēti atstāt kaujas darbību zonu un atgriezties pie savām ģimenēm," teica Putins.

"Visa atbildība par iespējamo asinsizliešanu pilnībā gulsies uz Ukrainas teritorijā valdošā režīma sirdsapziņas," atzīmēja Putins.

"Esmu pārliecināts, ka uzticamie Krievijas bruņoto spēku virsnieki un kareivji profesionāli un vīrišķīgi izpildīs savu pienākumu," sacīja Putins.

Jau ziņots, ka Kremļa administrācija trešdien publiskoja ieganstu iebrukumam Ukrainā, paziņojot, ka Donbasa "tautas republiku" vadītāji ir lūguši Krievijas prezidentam Putinam "palīdzību", lai ''atvairītu agresiju'' no Ukrainas armijas puses.

Pēc Putina ceturtdienas rītā teiktā paziņojuma, ka tiek sākts uzbrukums Ukrainai, notikuši sprādzieni Ukrainas galvaspilsētā Kijevā, vairākās pilsētās līdzās Donbasa frontes līnijai un jūru krastos.

Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls "Doždj" vēsta, ka no dažādām Ukrainas pilsētām, arī no Kijevas, pienāk ziņas par sprādzieniem, tiek vēstīts par uzbrukumiem militārajiem objektiem un desanta izsēdināšanu.

CNN, atsaucoties uz Ukrainas Iekšlietu ministriju, ziņo, ka sprādzieni Kijevā esot raķešu triecieni.

Ziņas par eksplozijām pienāk arī no Harkovas, Mariupoles un Odesas.

Laikraksts "Ukrainska pravda" ziņo, ka tiek apšaudīti militārie objekti visā Ukrainā.

"Raķešu "Grad" triecieni notiek gar visu robežu - no Luhanskas līdz Žitomirai," laikrakstam sacījis informēts avots.

Tiek ziņots, ka Krievijas Melnās jūras flote sākusi desanta operāciju Azovas jūrā un Odesā, izsēdināts desants Mariupolē. Mikolajevā ir lieli ugunsgrēki, bet Harkovā iznīcinātas raķetes un artilērijas bruņojums.

Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis, ka tiek doti triecieni militārajiem objektiem Kijevā, Harkovā un Dnipro.

Četri spēcīgi sprādzieni notikuši netālu no Donbasa frontes līnijas Kramatorskā, kur atrodas Ukrainas austrumdaļas militārās operācijas zonas faktiskā galvaspilsēta.

Ukraina slēgusi gaisa telpu civilajām lidmašīnām, un ārlietu ministrs Dmitro Kuleba apliecināja, ka pret Ukrainu izvērsts "vispārējs uzbrukums".

Notiek "Krievijas militāra uzbrukuma operācija, lai iznīcinātu Ukrainas valsti", teikts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

"Mūsu aizstāvji ir gatavi atvairīt valsti agresoru un darīs visu, kas ir viņu spēkos, lai aizsargātu Ukrainas zemi," teikts paziņojumā, mudinot Rietumus nekavējoties noteikt jaunas sankcijas Krievijai.

Foto: DELFI

Komentāri (0-3/3)

 • latviete
  24.02.2022 18:45
  Imigrants:
  @Johaidi, es tev pilnīgi piekrītu, kā arī daudzi citi Latvieši , īsti patrioti, nevis skaļi nacionāļi. Priekškam labot ceļus un palīdzēt zemniekiem uzlabot infrastruktūru, labāk iepirkt norakstītos ieročus un regulāri izteikt draudus kaimiņam. Priekškam saliedēt sabiedrību, labāk aizstāvēt kropli, kas izposta kapavietu. Tik daudz muļķīgu un netaisnīgu lēmumu pieņēmusi Latvijas "elite", ka var tikai saķert galvu ...
  Lūdzu brauc projām ! Un vislabāk vakar ! Brauc uz saulaino tāli - uz Krieviju !
 • Imigrants
  24.02.2022 12:19
  @Johaidi, es tev pilnīgi piekrītu, kā arī daudzi citi Latvieši , īsti patrioti, nevis skaļi nacionāļi. Priekškam labot ceļus un palīdzēt zemniekiem uzlabot infrastruktūru, labāk iepirkt norakstītos ieročus un regulāri izteikt draudus kaimiņam. Priekškam saliedēt sabiedrību, labāk aizstāvēt kropli, kas izposta kapavietu. Tik daudz muļķīgu un netaisnīgu lēmumu pieņēmusi Latvijas "elite", ka var tikai saķert galvu ...
 • Johaidi
  24.02.2022 10:01
  Kovids apgāza miljoniem dzīvību, vēl turpina plisīties. Par to vairs ne vārda. Tagad cita tēma- karš. Kur paliek iedzīvotāju problēmas sakarā ar pieauguši dzīves dārdzību, ar bezdarbu, ar izputināto ekonomiku un valsts 18 miljardu ārejo parādu? Tepat pilsētā tik daudz problēmu,tajā skaitā bedrainās ielas, lauku bezceļi, tik nepareizs budžeta naudas izlietojums utt utt. Par to vajag runāt! Un skaļi!

Atstājiet komentāru