2022.gada 5. oktobris

Amālija

Preiļu novada aktualitātes 2022.gada 10.augustā

Radio1 Preiļu novada aktualitātes pulksten 11.00 un 16.00

Preiļu parka peldvietā ūdens analīžu rādītāji ir atbilstoši kvalitātei par to liecina, Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" pirmdien veiktais ūdens kvalitātes analīžu mērījums. Preiļu muižas komplekss un parks aicina atpūsties parka teritorijā – peldēties publiskajā peldvietā, nodarboties ar sportu un baudīt pastaigas 42 hektāru lielajā parkā.

No 13. līdz 15. augustam Preiļu novada Aglonā norisināsies tradicionālie Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki.  Lai nodrošinātu svētku apmeklētāju nokļūšanu uz Aglonu, no 13. augusta līdz 15. augustam, Valsts SIA “Autotransporta direkcija” veikusi izmaiņas vairākos starppilsētu autobusu maršrutos. Autobusa maršruts “Rīga–Preiļi”, pagarināts līdz Aglonai, kā arī 15. augustā tiks organizēts papildu reiss no Rīgas uz Aglonu un no Aglonas uz Rīgu. Tāpat izmaiņas veiktas arī maršrutā “Preiļi–Aglona–Grāveri”. Ar sabiedriskā autobusa reisa izmaiņām var iepazīties pašvaldības mājaslapā preili.lv.

Bažas par SIA “Preiļu slimnīca” turpmāko darbību jūlija sākumā rosināja slimnīcas valdi un Preiļu novada pašvaldību rīkot iedzīvotāju parakstu vākšanu PRET Preiļu slimnīcas līmeņa pazemināšanu. Šobrīd iedzīvotāju aptauja ir noslēgusies ar savāktiem 4 tūkstoši 322 parakstiem PRET slimnīcas pakalpojumu samazināšanu. Jūlija sākumā medijos Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka skaidroja, ka no 2023. gada 1. janvāra neviens pakalpojums nevienai no slimnīcām netiks noņemts, bet šī gada beigās slimnīcām tiks iesniegti kritēriji, kas ir jāizpilda, lai šo pakalpojumu obligāto profilu varētu nodrošināt. Tikai tad, kad slimnīca būs gadu nostrādājusi, tiks lemts par līmeņa saglabāšanu vai samazināšanu. Līdz ar to var secināt, ka nākamā gada laikā pakalpojumu klāsts SIA “Preiļu slimnīca” netiks samazināts, slimnīca turpinās savu darbību kā līdz šim.

Preiļu novada pašvaldības kapitālsabiedrība “PREIĻU SAIMNIEKS” izsludinājusi pieteikšanos uz  trim vakantiem amatiem: Siltumapgādes daļas vadītājs, Ūdensapgādes un kanalizācijas ārējo tīklu un sistēmu daļas vadītājs, un  parādu piedzinējs.  Katram amatam nepieciešams pilnas slodzes darbinieks uz nenoteiktu laiku.  Pieteikšanās visām vakancēm ir līdz 2022. gada 17. augustam, pieteikumus var iesniegt klātienē vai sūtot pa pastu uz adresi: Liepu iela 2, Preiļi, Preiļu novads, LV-5301 vai iesūtīt e-pastā: psaimnieks@preili.lv. Papildu informācija par vakancēm, zvanot tālr. 29258316 un internetvietnē preilusaimnieks.lv.

Turpinām aktualitātes

Līdz šī gada 17. augustam Preiļu novada jauniešu centri sadarbībā ar Preiļu novada Kultūras un tūrisma pārvaldi un Preiļu novada pašvaldību aicina jaunās mūzikas grupas no Preiļu un citiem novadiem pieteikties dalībai konkursā “Zelta Krauklis 2022”, kas šogad notiks Preiļu novada svētku ietvaros 20. augustā pulksten 13 Preiļu parkā pie muižas zirgu staļļiem. Sīkāka informācija meklējama konkursa nolikumā, kas publicēts pašvaldības mājaslapā.

Preiļu novada pašvaldība 18. augustā 12tos Preiļu novada domes zālē rīko diskusiju kopā ar Ukrainas pilsētas Ņižinas delegāciju par pašvaldību un uzņēmēju darbu kara apstākļos. Ņižinas delegācijas pārstāvji dalīsies ar stāstiem pa to, kā ir dzīvot un strādāt pilsētā, kas atrodas pretinieka ielenkumā, ar kādām uzņēmējdarbības īpatnībām jāsaskaras vietējiem uzņēmējiem, ja valstī norisinās aktīva kara darbība. Pasākumā klātienē aicināti piedalīties dažādu dienestu pārstāvji, lai pēc iespējas plašāk aptvertu sabiedrībai svarīgas jomas. Iedzīvotāji aicināti diskusijai sekot līdzi Preiļu novada pašvaldības Facebook lapā.

Un vēl

 Ar devīzi “Skanēt skan, vizēt viz” triju dienu garumā no 19. līdz 21. augustam notiks Preiļu novada svētku svinības.  19. augustā jau no pulksten  16 iedzīvotāji aicināti izbaudīt dažādu muzikālo žanru, garšu un aktivitāšu daudzveidību, apmeklējot izstādes, koncertus, izklaides pasākumus.

20. augustā svinības sāksies ar svētku tirgu, pagastu dižošanos, konkursa “Sakoptākais īpašums” apbalvošanu, pēcāk sekos dažādi koncerti un Ūdens festivāla pasākumi parka pludmalē. Vakarā sešos Preiļu novada iedzīvotāji, iestādes, uzņēmēji un viesi aicināti vienoties kopīgā svētku gājienā pa Preiļu pilsētas ielām, pēcāk pasākumi turpināsies Preiļu parka estrādē. Notiks pašvaldības vadības uzruna, apsveikumi un A/S “Preiļu siers” godināšana uzņēmuma 50 gadu jubilejā, vakara koncertā muzicēs leģendārā mūzikas grupa “Jumprava” un atraktīvā grupa “Citi zēni”.

21. augustā aktīvās atpūtas cienītāji tiks gaidīti Preiļu parka pludmalē, bet mierpilns svētku noslēgums ar dievkalpojumu un garīgās mūzikas koncertu būs Preiļu Romas katoļu baznīcā. Pašvaldība aicina iepazīties ar svētku programmu pašvaldības ziņu kanālos un svinēt Preiļu novada svētkus kopā!

Atstājiet komentāru