2024.gada 20. jūlijs

Ramona, Ritma

Raiņa muzejā "Jasmuiža" skatāma porcelāna izstāde "Ceļā"

Raiņa muzejā "Jasmuiža" skatāma porcelāna izstāde "Ceļā"

Raiņa muzejā "Jasmuiža" Preiļu novadā no šodien līdz 31.augustam skatāma keramiķes Sintijas Bērziņas porcelāna izstāde "Ceļā",  informē muzeja pārstāvji.

Muzejā skaidro, ka jaunās keramiķes Bērziņas porcelāna

izstāde "Ceļā" ir kā ceļojums ne tikai caur mākslinieces radošo procesu un eksponātu tapšanas gaitu, bet arī pa cilvēka radošo ceļu. Izstādē eksponēti ne tikai gatavie priekšmeti, bet "dzīvais process" tā, kā tas notiek darbnīcā "un arī dzīvē - kādreiz ar plaisām un kritieniem, bet svarīgākais ir pilnveidoties un mēģināt vēlreiz", piebilst māksliniece.

Izstādē ir izmantoti dažādi materiāli - porcelāns, papīra porcelāns un ģipsis. Arī izstādes apmeklētāji varēs "papildināt" izstādi, jo uz viena no galdiem telpā pieejams māls, no kura ikkatrs var uztaisīt kādu nelielu mākslas darbu.

Bērziņa pēc Preiļu Valsts ģimnāzijas absolvēšanas ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, padziļināti apgūstot keramiku. Studiju laikā keramiķi visvairāk uzrunāja vieglais un elegantais porcelāns, ar ko viņa pārsvarā darbojas arī pašlaik. Mākslinieces darbnīca atrodas Preiļos.

Atstājiet komentāru