2024.gada 22. jūnijs

Laimdots, Laimiņš, Ludmila

Preiļos izskanēs pūtēju orķestru un deju kolektīvu lielkoncerts

Preiļos izskanēs pūtēju orķestru un deju kolektīvu lielkoncerts

Preiļu parka estrādē 25.maijā plkst.19 notiks pūtēju orķestru un deju kolektīvu lielkoncerts "Vienmēr kopā!", kas iecerēts kā Dziesmu un deju svētku "starplaika notikums" Latgalē, portālu Radio1.lv informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Lana Kazlauskiene.

LNKC un Preiļu novada pašvaldības rīkotajos svētkos pulcēsies 13 pūtēju orķestri no Latgales, Vidzemes, Zemgales un 14 deju kolektīvi no Preiļu un Līvānu novadiem - kopskaitā 700 dalībnieku.

Pasākums tematiski būs veltīts latviešu svētku svinēšanas tradīcijām. Lielkoncerta režisors Oskars Bērziņš atzīmē, ka lielkoncerts vēstīs par latviešu godiem - kāzām, kapusvētkiem, vasarsvētkiem, valsts svētkiem, jubilejām un citiem svētkiem, kuru neatņemama sastāvdaļa ir bijuši danči un pūtēju orķestru mūzika.

Koncertprogrammā iekļauti Raimonda Paula, Lolitas Ritmanis, Aivara Krūmiņa, kā arī igauņu un lietuviešu komponistu skaņdarbi un aranžējumi pūtēju orķestrim. Lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs - Latgales novada pūtēju orķestru virsdiriģents Egons Salmanis.

Svētkos tiks izdejotas Viļa Ozola, Ilmāra Dreļa, Jāņa Ērgļa, Andra Ezeriņa un Guntas Skujas horeogrāfijas. Deju kolektīvu virsvadītāja lielkoncertā - Preiļu un Līvānu novadu deju kolektīvu virsvadītāja Silvija Kurtiņa. Svētkus kuplinās solisti Daiga Koļesņičenko un Sandis Ulpe. Vakara vadītāja godā - Juris Vucāns.

Atstājiet komentāru