2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Preiļu novadā iedzīvotājus aptaujā par paralēlā nosaukuma "Peliecs" piešķiršanu Pelēču ciemam

Preiļu novadā iedzīvotājus aptaujā par paralēlā nosaukuma "Peliecs" piešķiršanu Pelēču ciemam

Preiļu novadā iedzīvotājus aptaujā par paralēlā nosaukuma "Peliecs" piešķiršanu Pelēču ciemam, portālu radio1.lv informēja sabiedrisko attiecību speciālists Elgars Stupāns. 

Oficiāls paralēlais nosaukums ir praksē lietots cits vietvārds, kuru var lietot kopā ar oficiālo vietvārdu iekavās aiz oficiālā vietvārda: Pelēči (Peliecs). Oficiālos paralēlnosaukumus apkopo Vietvārdu datubāzē, bet nereģistrē Valsts adrešu reģistrā.

"Latviešu vēsturisko zemju likums" paredz pašvaldības pienākumu atjaunot un izmantot vietvārdus latgaliešu valodā, tai skaitā ceļazīmēs, vietu un ielu nosaukumos.

Sakarā ar Preiļu novada pašvaldībā 4.martā saņemto fiziskas personas iesniegumu un pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem "Vietvārdu informācijas noteikumi", kas paredz iespēju piešķirt oficiālu paralēlo nosaukumu ciemam, no 18.marta līdz 1.aprīlim tiek rīkota iedzīvotāju aptauja par oficiālā paralēlā nosaukuma "Peliecs" piešķiršanu ciemam "Pelēči" Pelēču pagastā, Preiļu novadā, ar mērķi saglabāt novadam raksturīgo vietas nosaukuma formu, izmantojot vietvārdu latgaliešu valodā.

Aptaujas anketa pieejama elektroniski platformā "VisiDati.lv", un drukātā formātā Pelēču pagasta pārvaldē.

Atstājiet komentāru