2024.gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Par "Preiļu saimnieka" valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelta Zelča

Par "Preiļu saimnieka" valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelta Zelča

Par SIA "Preiļu saimnieks" valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju no 22.augusta iecelta Inga Zelča, liecina  Preiļu novada pašvaldības publiskotā informācija.

Zelča ieguvusi maģistra grādu ekonomikā, ir vairāku gadu pieredze finanšu un vadības jomā, tāpat arī dažādu attīstības stratēģiju izstrādē un personāla vadības jautājumos, norāda pašvaldībā.

Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis 9.augustā saņēma "Preiļu saimnieka" valdes priekšsēdētāja Ivara Indriksona iesniegumu par darba tiesisko attiecību izbeigšanu veselības apsvērumu dēļ, skaidro pašvaldībā. 

Sasaukta dalībnieku ārkārtas sapulce, lai lemtu par turpmāko uzņēmuma darbību. Sapulcē nolemts veikt grozījumus statūtos, ar kuriem paredzēts, ka turpmāk "Preiļu saimnieka" valdē būs trīs locekļi. Līdzšinējais valdes priekšsēdētājs turpinās darbu līdz 22.augustam, bet pēc tam veiks pagaidu valdes locekļa pienākumus tehniskajos jautājumos.

Šajā pagaidu valdes darbības laikā pašvaldība regulāri monitorēšot kapitālsabiedrības veikumu, lai izvērtētu tās darbu un pieņemtu turpmākos lēmumus kvalitatīvai uzņēmuma funkciju un mērķu īstenošanai.

SIA "Preiļu saimnieks" ir pašvaldības kapitālsabiedrība, reģistrēta 1992.gadā, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 3,12 miljoni eiro, zaudējumi sasniedza 1,06 miljoni eiro.

Kā jau ziņots, ka 2021.gadā neilgi pirms apkures sezonas sākuma atsaukta "Preiļu saimnieka" valde. No amatiem atsaukts valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks un valdes loceklis Andris Svarinskis. Komentējot valdes atsaukšanu, pašvaldības izpilddirektors minēja labas pārvaldības trūkumu, kas radījis valdes darbībā virkni pārkāpumu.

Par "Preiļu saimnieks" pagaidu valdes priekšsēdētāju tad tika apstiprināts Indriksons. Preiļu novada pašvaldības izpilddirektors Aigars Zīmelis skaidroja, ka Indriksona kandidatūra tika izraudzīta no 12 iespējamiem pretendentiem, konsultējoties ar attiecīgās nozares speciālistiem. Pāris mēnešus vēlāk Indriksons tika apstiprināts par valdes priekšsēdētāju.

Atstājiet komentāru