2024.gada 23. jūlijs

Magda, Magone, Mērija

Sekmīgi aizvadītas militārās mācības “Nameja vairogs” (FOTO)

Šonedēļ noslēdzas militārās mācības “Nameja vairogs”, kas kopš 2. augusta norisinājās vairākos Vidzemes un Latgales novados ar mērķi trenēt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto vienību sadarbību un savietojamību, lai sagatavotos rudenī gaidāmajām visaptverošas valsts aizsardzības mācībām “Namejs 2023”, informē  AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Daniela Reihenbaha.

“Militārās mācības “Nameja vairogs” noritējušas sekmīgi. Mācību pirmajās dienās bija liela reģionu iedzīvotāju interese par karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Latvijas iedzīvotājiem biežāk jāredz Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu karavīrus un mūsu moderno militāro tehniku, tādējādi stiprinot viņu drošības sajūtu ,” pauž aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

Militārajās mācībās “Nameja vairogs” piedalījās Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un zemessargi, lai trenētu spēju veikt uzdevumus dažādos apstākļos jebkurā vietā Latvijā.

Mācību ietvaros notika militārās tehnikas kolonnu pārvietošanās pa koplietošanas ceļiem un apdzīvotām vietām, bija redzami sabiedroto bruņoto spēku gaisa kuģu pārlidojumi, tostarp zemā augstumā, kā arī to nosēšanās apdzīvotās vietās.

Savukārt Nacionālo bruņoto spēku organizētās visaptverošas valsts aizsardzības mācības “Namejs 2023” norisināsies no 5. septembra līdz 2. oktobrim visā Latvijā.

Mācībās “Namejs 2023” kopā ar Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīriem un zemessargiem piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan arī pārstāvji no privātā sektora uzņēmumiem un organizācijām, sniedzot valsts aizsardzības vajadzībām nepieciešamo atbalstu, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Atstājiet komentāru