2024.gada 27. februāris

Andra, Līva, Līvija

Preiļu slimnīcā trīskāršos gultasvietu skaitu Covid-19 slimniekiem

Preiļu slimnīcā trīskāršos gultasvietu skaitu Covid-19 slimniekiem

Preiļu slimnīcai vēl nav izdevies izpildīt Veselības ministrijas prasīto – slimnīcā Covid pacientu ārstēšanai atvēlēt 39 gultas vietas. Šobrīd slimnīcā spēj vienlaicīgi ārstēt vien 13 vīrusa skartos. Iestādē skaidro, ka situācija tiek risināta – nedēļas laikā nepieciešamajai tehnikai jābūt piegādātai, informē sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Daugavpils slimnīca jau vairākas nedēļas ir viena no noslogotākajam veselības iestādēm valstī. Tuvākās kaimiņslimnīcas Daugavpilij atrodas Krāslavā un Preiļos. Daugavpils slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs jau iepriekš atzinīgi novērtējis kolēģus Krāslavā, kas Covid-19 pacientu izguldīšanu palīdzējuši jau pagājušajā ziemā. Taču kā ir Preiļos?

Preiļu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova stāsta: "Tie pacienti, kuri nāk, viņi visi ir skābekļa atkarīgie un viņiem vienalga ir vajadzīgs skābeklis un mums ir tikai 13 vietas nodrošinātas ar skābekli.

Tagad strādājam pie tā, lai tuvākās nedēļas laikā visas gultas vietas būtu nodrošinātas ar skābekli."

Tas nozīmē, ka Preiļos drīzumā jau varētu uzņemt 42 Covid-19 pacientus. Rīkojums no Veselības ministrija iesaistīties Covid-19 pacientu ārstēšanā mazajām slimnīcām gan nāca jau oktobra beigās, Preiļu slimnīcai lūdza izveidot 39 gultasvietas šiem pacientiem.

Preiļu slimnīcas galvenā ārste Viktorija Šmukste skaidro, ka lai gan ne maksimāli, tomēr lielākā daļa no 13 Covid-19 pacientiem atvēlētajām gultasvietām ir aizpildītas. Pārsvarā pacienti tiek atvesti no Daugavpils. Terapijas nodaļa pārkārtota par Covid-19 nodaļu, citi akūtie pacienti tiek izguldīti uzņemšanas nodaļā. Darba roku gan pietiek, slimnīcā nesen izveidots otrs vakcinēšanās punkts.

"Tā kā ierobežoti daži plānotie pakalpojumi, konkrēti operāciju bloks, kur konkrētas operācijas ir pārtrauktas uz brīdi, līdz ar to mums radās tie cilvēkresursi, kurus no operbloka novirzīt uz vakcinācijas kabinetu darbam," norāda slimnīcas valdes priekšsēdētāja Skaidrīte Žukova.

Preiļu slimnīcā specializējušies ginekoloģijā un dzemdībās. Galvenā ārste stāsta, ka piedzīvotas tikai vienas smagākas dzemdības, kad nācās pasaulē sagaidīt priekšlaicīgi dzimušu mazuli Covid-19 pozitīvai māmiņai. Viss gan beidzies labi. 

"Cenšamies māmiņas, kas dzemdējušas mūsu nodaļā, motivēt uz vakcinēšanos. Rakstoties ārā no nodaļas, esam gatvi viņas savakcinēt. Bet nu neiet ļoti labi mums ar to," atzīst Viktorija Šmukste.

Darbinieku vakcinēšanās problēmas Preiļos atšķirībā no Daugavpils gan teju vai nav. No 178 darbiniekiem pirmo vakcīnas poti nav saņēmuši tikai četri. Slimnīcas valdes priekšsēdētāja prognozē, ka līdz decembrim vakcinācijas aptvere darbinieku vidū varētu būt simtprocentīga. 

Avots: lsm.lv

Atstājiet komentāru