2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Jaunjelgavas lūsim veikta operācija

Radio1.lv jau ziņoja, ka  27.martā Jaunjelgavā gaišā dienas laikā klaiņoja savvaļas dzīvnieks – lūsis. Pateicoties iedzīvotāju ziņošanai un dienestu aktīvajai rīcībai, dzīvnieks tika nogādāts patversmē “Mežavairogi”. Kā vēlāk noskaidrojās, dzīvniekam tika konstatētas nopietnas veselības problēmas un bija nepieciešama operācija, informē staburags.lv.

Pirms dažām dienām dzīvniekam tika veikta sarežģīta ķirurģiska operācija, kuras laikā ar implantu palīdzību tiek stabilizēti un savienoti salūzušie kaulu fragmenti.

“Lūsis izdzīvoja! Operācija ilga vairāk kā 2 stundas, bija sarežģītāk, kā gribētos, bet lieliska ārstu komanda paveica ko nebijušu! Tika veikta osteosintēze savvaļas lūsim.

Milzīgs paldies veterinārārstei Ingai Birnei par drosmi savvaļas dzīvnieku aprūpē, ķirurgam Mikam Jākobsonam, kurš lūša kaulu salika kā sarežģītu puzli, lai dzīvnieks spētu atkal dzīvot savvaļā. Paldies veterinārās klīnikas “Kavet komandai!

Paldies veterinārārstei Sintijai Pakalnei par veikto ekspresfizioterapiju mūsu Lūsim.

Lūsim priekšā vēl sarežģītais atlabšanas posms. Mēs ticam, ka Lūša organisms ar to tiks galā!

Paldies visiem par atbalstu, ticību un labajām domām!” – vēstīts patversmes “Facebook” lapā.

Arī nākošajās dienās patversme dalījusies ar priecīgām ziņām – lūsis turpina atveseļoties, lai pēc iespējas drīzāk atgrieztos savās mājās – savvaļā.


Informācija un foto no: Dzīvnieku patversme un mājas zoo "Mežavairogi"

Saistīta ziņa: Jaunjelgavā notver pa pilsētu skraidošu savainotu lūsi

Atstājiet komentāru