2020.gada 1. decembris

Arnolds, Emanuels

Ugunsgrēkā Viesītes novadā gāja bojā cilvēks, Jaunjelgavā no bedres izceļ suni, Jēkabpilī - deg dūmvads

Ugunsgrēkā Viesītes novadā gāja bojā cilvēks, Jaunjelgavā no bedres izceļ suni, Jēkabpilī - deg dūmvads

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, portāla Radio1.lv redakciju informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste. Plkst. 16.11 ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Viesītē, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva koka dzīvojamā mājā no viena dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā un iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji tajā atrada cilvēku, kuru iznesa ārā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja cilvēka nāvi. Dzīvoklis dega 35 m2 platībā. Dzēšanas darbus apgrūtināja tas, ka dzīvoklis bija pilns ar mantām un priekšmetiem, kas kavēja pārvietošanos un degšanas perēkļu atrašanu. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās arī Salas brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Darbi notikuma vietā noslēdzās plkst. 21.02. 

Pusdienlaikā Brīvības ielā Jaunjelgavā ugunsdzēsēji glābēji no garāžas remontbedres izcēla suni un pēc tam ielaida viņu voljērā. 

Vakarā Vēju ielā Jēkabpilī divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m2 platībā. 

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic pirms apkures sezonas sākuma! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. 

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 45 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: Ilustratīvs attēls

Atstājiet komentāru