2024.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Saslimšanas gadījums ar Covid-19 reģistrēts arī Līvānu novadā

Saslimšanas gadījums ar Covid-19 reģistrēts arī Līvānu novadā

23.jūlijā Latvijā veikti tūkstoš 510 Covid-19 testi, atklājot divus jaunus saslimšanas gadījumus ar Covid-19. Slimību profilakses un kontroles centra rīcībā esošā informācija liecina, ka abi saslimušie atgriezušies no ārzemēm. Abi pagājušajā diennaktī reģistrētie inficētie dzīvo Salaspils novadā. Taču kopumā Salaspils novadā ar Covid-19 saslimušo skaits joprojām nepārsniedz piecu gadījumu robežu. Viens no saslimušajiem ir vecumā no 60 līdz 69 gadiem, bet viens vecāks par 70 gadiem.

No iepriekšējā diennaktī - 22.jūlijā - reģistrētajiem sešiem inficētajiem viens dzīvo arī Līvānu novadā. Līdz ar to Covid-19 reģistrēts 24 Latvijas pašvaldībās.

Līdz šim valstī veikti 188 485 Covid-19 izmeklējumi, un saslimšana konstatēta 1205 personām. Atveseļojušies ir 1045 līdz šim ar Covid-19 sasirguši cilvēki.

Latvijā mirusi 31 ar Covid-19 inficēta persona jeb 2,6% no reģistrētajiem inficētajiem.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati, pēdējās diennakts laikā slimnīcā nonācis vēl viens ar Covid-19 sasirdzis pacients. Līdz ar to kopumā stacionāros patlaban ārstējas trīs pacienti: visi pacienti ar vidēji smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāriem izrakstīti 188 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Pēc Covid-19 uzliesmojuma, kas bija reģistrēta pirms divām nedēļām, pagājušajā nedēļā Latvijā bija vērojama mazāka slimības izplatība. Nedēļā no 6.jūlijā Latvijā tika reģistrēti 47 jauni saslimšanas gadījumi, savukārt pagājušajā nedēļā slimība konstatēta 18 cilvēkiem.

Pēdējos mēnešos Latvija atvieglojusi Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, taču slimības uzliesmojumu dēļ valdība pirmo reizi bija lēmusi par nelielu ierobežojumu atjaunošanu sabiedriskajā ēdināšanā jeb "skrūvju maigu pievilkšanu".

Materāls tapis sadarbībā ar LETA

Foto: livani.lv

Atstājiet komentāru