2024.gada 23. maijs

Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Komisija tomēr noraida Sēlijas novada izveidi, šie novadi nākotnē būs Jēkabpils, Aizkraukles un Daugavpils novadu sastāvā

Komisija tomēr noraida Sēlijas novada izveidi, šie novadi nākotnē būs Jēkabpils, Aizkraukles un Daugavpils novadu sastāvā

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas deputāti otrdien tomēr nav spējuši vienoties par Sēlijas novada izveidi.

Sēlijas novada apvienības pārstāvji komisijas sēdē norādīja, ka par savu attīstības centru izvēlējušies Viesīti, lai gan iepriekš komisija ieteica izvēlēties starp Jēkabpili un Aizkraukli.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Madars Lasmanis sēdē uzturēja ministrijas priekšlikumus par potenciālajā Sēlijas novadā iekļaujamo pašvaldību iekļaušanu citos novados. Pēc viņa paustā, ministrija nesaredz perspektīvu, ka Viesīte varētu veidoties par attīstības centru.

Parlamentārietis Sandis Riekstiņš (JKP) komisijas sēdē atbalstīja Sēlijas novada izveidi, taču balsot sēdē nav varējis, jo nedarbojas pašvaldību reformas komisijā. Viņš arī secināja, ka vietējo pašvaldību pārstāvji iepriekš nav viņu iesaistījuši Sēlijas atbalstīšanā, ko viņš labprāt darītu, jo pats nāk no Sēlijas. 

Novada izveidi sēdē atbalstījis arī bijušais politiķis, iekšlietu darbinieks, ģenerālis Juris Vectirāns, kurš esot atgriezies uz dzīvi dzimtajā vietā - Jaunjelgavas novadā.

Lemjot par Sēlijas novadu, sēdē pēc komisijas priekšsēdētāja Artūra Toma Pleša (AP) iniciatīvas pasludināts pārtraukums, lai Sēlijas pašvaldības tomēr lemtu starp Jēkabpili un Aizkraukli kā attīstības centru. 

Taču pēc pārtraukuma Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks (VL-TB/LNNK), pārstāvot visus novadus, pauda, ka novadu vadītājiem nav ne pilnvaru, ne vēlēšanās mainīt savu viedokli. Viņš apgalvoja, ka līdz šim atrašanās Aizkraukles vai Jēkabpils tuvumā nav devusi pienesumu attīstībai, bet Viesīti vietvaru pārstāvji intuitīvi redz kā centru, kas šādu pienesumu dos.

Balsojumā Sēlijas novada izveide, apvienojot Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadus, netika atbalstīta. Paredzēts, ka šie novadi nākotnē būs Jēkabpils, Aizkraukles un Daugavpils novadu sastāvā.

Komisijas deputāts Viktors Valainis (ZZS) pēc balsojuma pauda nožēlu, ka kolēģi kārtējo reizi nav ņēmuši vērā piederības un kultūrvēsturisko aspektu. Viņš arī uzteica vietvaras, kas paudušas vēlmi apvienoties.

Jau vēstīts, ka Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē parlamentārieši uzdeva potenciālā Sēlijas novada pašvaldībām nedēļas laikā vienoties, kur būs to attīstības centrs - Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

Sēlijas novadu apvienības paplašinātajā sēdē vietvaru pārstāvji par administratīvo centru izvēlējās Viesīti.

Foto: vikipēdija

Komentāri (0-3/3)

 • Sala
  26.02.2020 09:03
  Prātīgs lēmums! Pats esmu no Salas un esmu kategoriski pret Sēlijas novadu. Uzskatu, ka Salai viennozīmīgi ir jāapvienojas kopā ar Jēkabpili, tas ir vienīgais loģiskais risinājums - līdz Jēkabpilij 5km, kur nu vēl labāk - visi gan pašvaldības, valsts iestāžu, medicīnas pakalpojumi 10min attālumā. Vērojot visu šo epopeju ar novadu reformu man ir pilnīgi skaidrs viens - par esošajiem Salas novada deputātiem nākotnē vairs 100% nebalsošu - neatkarīgi no partijas - visi sēž, noskatās Sproģes murgos un klusē - bezmugurkaulnieki!
 • novads
  26.02.2020 08:40
  Atjaunojam visus vecos rajonus, kas būtu ideāli
 • Jēkabpiliete
  26.02.2020 07:17
  Kāds prātīgs lēmums. Nekādi no vēstures nevaru atcerēties kad bija tāds Sēlijas novads?

Atstājiet komentāru