2024.gada 23. maijs

Leokādija, Leontīne, Ligija, Lonija

Par potenciālā Sēlijas novada centru pašvaldības izvēlas Viesīti

Par potenciālā Sēlijas novada centru pašvaldības izvēlas Viesīti

Lai arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija potenciālo Sēlijas novadu veidojošās pašvaldības kā nākamo attīstības centru aicināja izvēlēties Jēkabpili vai Aizkraukli, trešdien par tādu izvēlēta Viesīte.

Trešdien Viesītē norisinājusies Sēlijas novadu apvienības paplašinātā sēde, kuras laikā izskatīti jautājumi par vienota Sēlijas novada izveidi, nosakot administratīvo un attīstības centru. Sēdē piedalījās Viesītes, Aknīstes, Jaunjelgavas, Ilūkstes, Salas, Jēkabpils novadu priekšsēdētāji, deputāti un pašvaldību darbinieki.

Kopumā tika izvirzīti pieci priekšlikumi, par kuriem notika atklāts balsojums. Balsojumā piedalījās 30 sēdes dalībnieki.

Pašvaldību pārstāvji atbalstīja vienota Sēlijas novada izveidi, bet par pievienošanos Aizkrauklei vai Jēkabpilij nobalsoja vien daži no klātesošajiem. Neguva atsaucību arī priekšlikums par Sēlijas novada attīstības un administratīvo centru noteikt Salu.

Savukārt Viesīti kā potenciālā novada centru atbalstīja 19 sēdes dalībnieki. Septiņi pašvaldību pārstāvji balsojumā atturējās, trīs bija pret, bet viens balsojumā nepiedalījās.

Ņemot vērā balsojuma rezultātus, tiks izstrādāts vienots Sēlijas novadu apvienības sēdes lēmums, kurš šonedēļ tiks iesniegts Saeimā.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē parlamentārieši uzdeva potenciālā Sēlijas novada pašvaldībām nedēļas laikā vienoties, kur būs to attīstības centrs – Jēkabpilī vai Aizkrauklē.

Par Aizkraukles novada, Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils novada un iespējamā Sēlijas novada administratīvo teritoriju tiks lemts kādā no turpmākajām sēdēm.

Pirms Saeimas komisijas sēdes, tiekoties Sēlijas novadu apvienības novadu vadītāju sapulcē, vienbalsīgi nolemts atbalstīt kopīga Sēlijas novada izveidi, kurā apvienotos Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi. Apvienība publiskojusi viedokli, ka atgriešanās pie bijušo padomju laiku rajonu robežām ir politiski, nevis ekonomiski motivēta un nesasniegs iecerētos rezultātus, jo vēl aizvien “Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nesniedz skaidru un argumentētu redzējumu par jaunveidojamo teritoriju pārvaldību, struktūru un sociāli-ekonomiskajiem ieguvumiem”.

Atstājiet komentāru