2020.gada 27. maijs

Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Kokneses mednieki Saeimas deputātam pauž bažas par ministrijas ieceri

Kokneses mednieki Saeimas deputātam pauž bažas par ministrijas ieceri

Zemkopības ministrijas (ZM) iecere palielināt maksu par medību atļaujām un sezonas kartēm negatīvi ietekmēs medību kolektīvus, tiekoties ar Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītāju Jāni Vitenbergu (KPV LV), pauduši Kokneses novada mednieki. Vietējās pašvaldības publiskotā informācija liecina, ka mednieku kolektīvos iecerētās izmaiņas izraisījušas asu kritiku. Pašlaik Kokneses novadā aktīvi darbojas septiņi mednieku kolektīvi, kuru dalībnieki tikšanās reizē pauda neizpratni par ieceres īstenošanu, kas, viņuprāt, negatīvi ietekmētu tālāko kolektīvu darbību un attīstību.

"Šāda ierēdņu iecere var radīt sekas, ka medniecība kļūst par pietiekami dārgu nodarbi Latvijā un daļa mednieku kolektīvu varētu pārtraukt darbību, kā rezultātā netiks veikts arī meža sanitārais darbs, lai nodrošinātu dabā līdzsvaru," savu nostāju pamatoja kolektīvu pārstāvji.

Vitenbergs, paužot atbalstu medniekiem, pastāstīja, Saeimas deputāti "KPV LV" frakcijas telpās tikās ar Latvijas Mednieku savienības vadītāju Jāni Baumani, lai klātienē apspriestu radušos situāciju un ZM ieceres ietekmi uz medniecības nozari.

Pēc Saeimas deputāta teiktā, aprēķini liecinot, ka valsts no medību atļaujām plāno iekasēt 1,1 miljonu eiro līdzšinējo 153 000 eiro vietā. Savukārt par mednieku sezonas kartēm iekasētā summa varētu pieaugt līdz pat 880 000 eiro līdzšinējo 308 000 vietā.

"Tā ir milzu atšķirība, kas gulstas uz nozari. Neskaidri ir iemesli šādai attieksmei, jo uzskatu, ka pašai ministrijai un tās padotības iestādēm ir daudz kas jāizdara, kas līdz šim nav darīts. Piemēram, pēc Medību likuma visām valsts nodevām būtu jānonāk Medību saimniecības attīstības fondā, bet diemžēl tajā nonāk tikai trešdaļa," sacīja Vitenbergs.

Iepriekš partijas "KPV LV" Saeimas frakcija pauda bažas, ka ZM iecere palielināt maksas par medniecību var iznīcināt daļu mednieku kolektīvu.

"KPV LV" norāda, ka Valsts meža dienesta (VMD) sagatavotais un ZM iesniegtais valsts nodevu apmēra projekts paredz, ka turpmāk mednieku sezonas kartes maksās 40 eiro līdzšinējo 14 eiro vietā. Savukārt maksu par vienu medību atļauju plānots paaugstināt līdz 10 eiro līdzšinējo 1,4 eiro vietā.

Zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts aģentūrai LETA sacīja, ka VMD sagatavotais nodevu apmēra projekts, ko VMD ir iesniedzis izvērtēšanai ZM, ir tikai darba materiāls, nevis gatavs lēmums.

"Materiāls ir tapis brīdī, kad dažādas organizācijas, tajā skaitā Valsts kontrole, ir norādījušas uz pārāk veciem tarifiem," skaidroja Eglīts, norādot, ka pašreizējās maksas pēdējo reizi ir mainītas 2004.gadā, tāpēc VMD atbilstoši saviem ieskatiem piedāvā jaunas.

Materiāls tapis sadarbībā ar LETA

Atstājiet komentāru