2020.gada 13. jūlijs

Margarita, Margrieta

Kultūras centrā “Imanta” apskatāma izstāde “Latgale. Līvāni. StiklsPlus”

Kultūras centrā “Imanta” apskatāma izstāde “Latgale. Līvāni. StiklsPlus”

No 7. janvāra līdz 3. februārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 2. stāva galerijā apskatāma izstāde “Latgale. Līvāni. Stikls+”, kurā eksponēti stikla mākslas darbi savienojumā ar citiem materiāliem – koku, metālu un keramiku. Jau ziņots, ka pagājušā gada oktobrī šī izstāde bija skatāma arī Jēkabpilī. Laikā, kad bija likvidēta Līvānu Stikla Fabrika, bet tik ļoti gribējās Līvānos kaut ko no stikla, tika izveidota kausēšanas darbnīca „Stikls no Līvāniem”. Meklējot Latgales identitāti, Līvānu identitāti, pētot stiklu, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas savienojumā ar citiem materiāliem, radot stiklu ar turpinājumu, izveidojusies sadarbība ar Latgales meistariem. Tiek attīstītas jaunas idejas, top arvien jauni darbi.

Izstādē “Latgale. Līvāni. Stikls+” apskatāmi stikla kausēšanas darbnīcas “Stikls no Līvāniem” mākslinieces Ingas Salmiņas stikla kausējumi. Sadarbojoties ar koktēlnieku Jāni Ziemeli, izveidoti gaismas objekti, kuros apvienots stikls, koks un gaisma, kopā ar keramiķi Inetu Dzirkali izveidoti darbi, kuros apvienots stikls un keramika, bet kopā ar Jāni Vaideru stikls apvienots ar metālu. Izstādes darbi tapuši, meklējot Latgales identitāti, Līvānu identitāti, pētot stiklu kā Līvāniem raksturīgo materiālu, atklājot arvien jaunas stikla šķautnes un iespējas sintēzē ar citiem materiāliem, darbos apvienota funkcionalitāte un estētika.

Stikla kausēšanas darbnīca “Stikls no Līvāniem” izveidojās Līvānos laikā, kad tika likvidēta Līvānu Stikla fabrika, vēloties turpināt Līvānu stikla apstrādes tradīcijas. Sadarbojoties ar Latgales meistariem, darbnīcā tiek attīstītas jaunas idejas, top arvien jauni un interesanti darbi. Meistarus nepārtrauktam jaunrades procesam iedvesmojušas dabas formas, līnijas un krāsas, kas interpretētas, ļaujoties individuālām izjūtām.

Izstādi “Latgale. Līvāni. StiklsPlus” organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta” sadarbībā ar radošo apvienību “Perspektīva”. Izstādes tapšanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S “Latvijas valsts meži” un Latgales reģiona attīstības aģentūra.

Atstājiet komentāru