2020.gada 13. jūlijs

Margarita, Margrieta

Šogad apvienos Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas

Šogad apvienos Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas

Lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību psihiatrijas jomā, Veselības ministrija (VM) reorganizēs Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas, tās apvienojot, Radio1.lv informē ministrijas preses sekretāre Anna Strapcāne. Šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina ilgstošu psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apjomā un kvalitātē. Piemēram, stacionārā ārstēšanas procesā nav iesaistīta multidisciplinārā komanda, norāda VM.

Vienlaikus šāda komanda ir attīstīta Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kas sniedz plaša profila veselības aprūpes pakalpojumus pacientiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem, nodrošinot gan ambulatoro, gan stacionāro ārstēšanu. Daugavpilī ir pieejama ārstēšana specializētās programmās ar plašākām diagnostikas iespējām, skaidro ministrijā.

Līdz ar to, lai Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā uzlabotu pacientu pieejamību speciālistiem un nodrošinātu kvalitatīvu ārstēšanu, Veselības ministrijas ieskatā nepieciešams apvienot abas slimnīcas.

Plānots, ka pacienti, kuriem nepieciešama ārstu, psihiatru diennakts uzraudzība būs koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, savukārt Aknīstes slimnīca nodrošinātu ārstniecību pacientiem, kuriem nav nepieciešama diennakts psihiatra uzraudzība. Šobrīd sniegtais pakalpojumu klāsts netiks samazināts.

Šobrīd stacionāro psihisko veselības aprūpi nodrošina deviņas ārstniecības iestādes, no kurām septiņās slimnīcās sniedz psihiatrijas pakalpojumus pieaugušajiem pacientiem.

Otrdien, 7.janvārī, rīkojuma projekts apstiprināts valdībā.

Atstājiet komentāru