2019.gada 22. augusts

Everts, Rudīte

Krustpils novada pašvaldība dabas taku izveidei lūgs valsti nodot īpašumā desmit hektārus meža

Krustpils novada pašvaldība dabas taku izveidei lūgs valsti nodot īpašumā desmit hektārus meža

Pašvaldība lūgs Zemkopības ministriju (ZM) nodot tai īpašumā vai nomā bez atlīdzības zemes vienības aptuveni desmit hektāru platībā, lai pašvaldība varētu ierīkot dabas takas aktīvās atpūtas cienītājiem, lēmusi Krustpils novada dome.

Pašvaldība savā īpašumā "Vecā skola" Kūku pagastā rīko Lāčplēša skrējienu, velosacensības "Kūku MTB maratons", regulārus jaunsardzes treniņus, Vīru spēles, pārgājienus, dažādu biedrību sacensības un treniņus, kā arī citus pasākumus. Aktivitāšu norisei pašvaldība izmanto arī daļu nekustamā īpašuma "Valsts mežs" aptuveni desmit hektāru platībā.

Pēc pašvaldības domām, lai varētu labiekārtot zaļo zonu un plānot jaunu aktivitāšu rīkošanu pašvaldības īpašumā, loģiski ir lūgt ZM nodot vietvarai valsts mežā sastāvā esošas zemes vienības. Tas ļautu izveidot kompleksu ar dabas un vides takām, kur var rīkot veselīga dzīvesveida un sporta veicinošus pasākumus iedzīvotājiem.

Domes deputāti arī vienojās, ka pašvaldībai jāapkopo idejas par abu teritoriju attīstību, īpaši gadījumā, ja valsts pašvaldībai nodos prasītos desmit hektārus.

Atstājiet komentāru