2020.gada 11. jūlijs

Leonora, Svens

Atklāta un iesvētīta Jēkabpils slimnīcas kapela (FOTO)

Atklāta un iesvētīta Jēkabpils slimnīcas kapela (FOTO)

Pirmdien, 28.decembrī Jēkabpils reģionālajā slimnīcā atklāja kapelu, kas tapusi Jēkabpils NVO resursu centra rīkotajā labdarības akcijā “Pasniedz roku atbalstam! Kopā izveidosim Jēkabpils slimnīcas kapelu!”.

 

Kapelu iesvētīja Romas katoļu Jelgavas diacēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, iesvētīšanā piedalījās arī Jēkabpils pilsētas vairāku konfesiju – katoļu, luterāņu un pareizticīgo - garīdznieki, Jēkabpils pilsētas domes vadība, slimnīcas administrācija un citi. Kapela atrodas slimnīcas ēkas ceturtajā stāvā, līdzās konferenču zālei.

 

Pēc kapelas iesvētīšanas un atklāšanas, slimnīcas konferenču zālē notika svinīgs pasākums, kurā muzicēja Arvīda Žilinska Mūzikas skolas audzēkņi un tika pasniegtas daudzas “Pateicības” labdarības akcijas atbalstītājiem – uzņēmējiem, pašvaldības pārstāvjiem, sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, garīdzniekiem un citiem.

 

Domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs izteica gandarījumu par to, ka pašvaldība kopā ar nevalstisko sektoru paveikusi labu darbu un uzsvēra, ka iesāktais ir jāturpina. Viņš norādīja, ka nepieciešams mainīt ieejas durvis kapelā, lai pa tām varētu iekļūt arī cilvēki ratiņkrēslos. Jēkabpils mērs solīja atbalstu durvju paplašināšanai.

 

Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors Ivars Zvīdris norādīja, ka doma par kapelu bija sen un pateicoties uzņēmīgiem cilvēkiem, iecere ir realizējusies. Kapela ir telpa slimnīcā, kurā var netraucēti pabūt lūgšanās un smelties spēku, meklēt padomu sarunā ar kapelāni, kas te strādās, kā arī šī būs vieta, kur dažādu konfesiju mācītāji varēs tikties un parunāties ar slimnīcā gulošajiem savas draudzes locekļiem.

 

Akcijas organizētājas Agita Pleiko un Ligita Upīte norādīja, ka kapela būs reāls atbalsts cilvēkiem, kuriem nepieciešams garīgs stiprinājums. Kapela būs noderīga ne tikai slimnīcas pacientiem, bet arī viņu tuviniekiem, kā arī slimnīcas personālam.

 

Akcijas rīkotāji pateicās visiem ziedotājiem, kuri sniedza savu palīdzību, lai ieceri par kapelu slimnīcā varētu īstenot. Zināms, ka līdz šim kapelas izveidei savākti aptuveni 4000 eiro un drīzumā te darbu sāks kapelāne Lāsma Upeniece.

 

Foto: Sandra Mikanovska un Jānis Lācis

Komentāri (0-3/3)

 • nuja
  02.07.2018 18:28
  vispirms veselu gadu reklamēja, ka atklās kapelu, tagad atklāj gandrīz vai slepeni. Nesaprotu.
 • Katrīna
  02.07.2018 18:28
  Kapela nav zaljos tonjos, kapela ir gaishi peleeciigos tonjos, taa ir neliela, to atklāja šaurā lokā, ne visi uz to bija aicināti, atklāšanā piedalījās tikai mācītāji, domes pārstāvji un akcijas organizatori, kapelu iesveetiija un peec tam tad pārejie to varēja apskatīt, savukārt sviniigais pasaakums notika slimniicas konferenchu zaalee, kas ir līdzās kapelai, konferenchu zaalee ir zaljaa kraasa, bet priekš konferenču zaales tiiri labi iederas.
 • Guest
  02.07.2018 18:28
  Vajag ,pieredzi gūt no tām valstīm,kas sen jau ir izveidojušas ,šādas kapelas,man tā zaļā krāsa nevisai,gribētos kādu saistītu noformējumu,bet vienalga paldies par pūlēm

Atstājiet komentāru