2020.gada 8. augusts

Mudīte, Vladislava, Vladislavs

Jēkabpils uzņēmēju biedrības atklātā vēstule medijiem un pilsētas domes deputātiem par priekšsēdētāja maiņu

Jēkabpils uzņēmēju biedrības atklātā vēstule medijiem un pilsētas domes deputātiem par priekšsēdētāja maiņu

Portāls Radio1.lv saņēma atklāto vēstuli no Jēkabpils uzņēmēju biedrības, kurā pilsētas uzņēmēji pauž viedokli par patlaban Jēkabpils domē notiekošajiem procesiem. Jēkabpils uzņēmēju biedrības atklātā vēstule Jēkabpils pilsētas domes deputātiem par domes priekšsēdētāja maiņu

Jēkabpils pilsētas domei

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājam
a. god. Raivim Ragainim

Jēkabpils pilsētas domes deputātiem:
Līgai Kļaviņai,
Aivaram Krapam,
Leonīdam Salcevičam,
Mārim Dimantam,
Aigaram Nitišam,
Mārtiņam Svilim,
Aleksandram Deinim,
Kristīnei Ozolai,
Broņislavam Ivanovskim,
Nikolajam Anuškevičam,
Andrejam Gavrilovam,
Signei Bērziņai

Jēkabpils pilsētas medijiem:
Televīzijai “Vidusdaugavas televīzija”,
ziņu portālam “Jēkabpils laiks”,
ziņu portālam un radio “Radio1”,
laikrakstam “Brīvā Daugava”,
laikrakstam “Jaunais Vēstnesis”


Jēkabpils uzņēmēju biedrība (JUB) ar bažām un satraukumu vēro pašreizējos notikumus Jēkabpils pilsētas domē, kur deputātu grupa iesniegusi pieprasījumu atbrīvot no domes priekšsēdētāja amata pašreizējo pilsētas vadītāju Raivi Ragaini, tādējādi plānojot varas un, acīmredzot, arī domes ieturētā pilsētas attīstības kursa maiņu. JUB iepriekšējos divos gados ir bijusi teicama sadarbība ar pilsētas vadību un pašvaldību, kas vienmēr atbalstījusi pilsētas uzņēmējus, piesaistījusi uzņēmēju pārstāvjus nozīmīgu jautājumu lemšanā un nodrošinājusi labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbības vides sakārtošanā pilsētā. Turklāt – kas ir ne mazāk svarīgi – 2017. gadā pēc pašvaldību vēlēšanām apstiprinātā pilsētas dome ir demonstrējusi gan attīstības vīziju par pilsētas nākotni, gan veidus un pasākumus, kā sasniegt izvirzītos mērķus: godīgu, sakārtotu un uz vienlīdzīgas konkurences pamata balstītu uzņēmējdarbības vidi, sniedzot atbalstu pilsētas uzņēmējiem.

JUB kā pilsētas uzņēmējus pārstāvoša organizācija, izsaka pilnu atbalstu pašreizējam pilsētas domes priekšsēdētājam Raivim Ragainim un viņa komandai, cerot, ka uzņēmēju viedoklī ieklausīsies arī tie opozīcijas deputāti, kuri parakstījuši augstāk minēto pieprasījumu par pilsētas mēra nomaiņu. JUB ir pārliecināta, ka domes vadītāja viens no galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt pilsētas sociāli ekonomisko attīstību, apvienojot, nevis šķeļot pilsētai svarīgu jautājumu risināšanā visus deputātus, neatkarīgi no to partiju piederības, ar ko, mūsuprāt, pašreizējais domes priekšsēdētājs ir veiksmīgi ticis galā.

Pilsētas domes un pašvaldības, atšķirībā no Saeimas un valdības, uzdevums ir nevis noteikt globālu politiku, bet gan risināt lokālus, tostarp – sociālus, saimnieciskus, servisa – jautājumus pilsētas iedzīvotājiem, sociālajām grupām un uzņēmējiem. Ar to līdzšinējā pilsētas vadība lieliski tiek galā, tāpēc prasība par pilsētas mēra nomaiņu ir nepamatota un pārspīlēta.

Ne mazāk svarīga ir pilsētas vadības reputācija, kas ir viens no faktoriem, kas veido pilsētas tēlu gan vietējā, gan valsts līmenī. Līdz ar to, mūsuprāt, ir nepieņemami, ka domes vadība varētu tikt uzticēta cilvēkiem, par kura reputāciju ir šaubas, attiecīgi traucējot veidot sadarbību un uzticību jēkabpiliešu, t.sk., arī uzņēmēju vidū, kā arī valstiskā līmenī pārstāvot pilsētas intereses.  

Jēkabpils uzņēmēju biedrības biedri aicina Jēkabpils pilsētas domes deputātus balsot pēc katra sirdsapziņas, vispirms novērtējot gan reputāciju, gan padarītos darbus, gan pilsētas intereses.


Ar cieņu,
Jēkabpils uzņēmēju biedrības
valdes priekšsēdētājs un valde biedrības vārdā:
 

Armands Lībietis     

Ilona Studāne     

Egils Bojārs     

Juris Saldaks     

Ilona Mitre     

Jēkabpilī, 2019. gada 25. aprīlī

Komentāri (0-5/5)

 • noop
  26.04.2019 09:39
  Jēkabpils uzņēmēju biedrības
  valdes priekšsēdētājs un valde biedrības vārdā:
  Juris Saldaks - Latvijas Zaļā partija (Aigars Nitišs, Raivis Ragainis)
  Ilona Mitre - Latvijas Zaļā partija (Aigars Nitišs, Raivis Ragainis)

  :))
 • alterego
  26.04.2019 09:14
  Armands Lībietis, valdes priekšsēdētājs
  Biedrība “Jēkabpils Uzņēmēju biedrība”

  “Zaļo un Zemnieku savienība ir uzskatāma par turīgāko politisko spēku… bet ar desmit tūkstošiem eiro padalījies kokrūpnieks Armands Lībietis”
  https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/partiju-vizitkartes-16-saraksts-zalo-un-zemnieku-savieniba.a293520/ • As
  25.04.2019 22:15
  Leonīdam jajie par Ziemassvētku salavecis strādāt! A vinja labajai rokai wc uzkopšanas speciālistu!!!
 • As
  25.04.2019 22:11
  Nabaga jēkabpils uzņēmēji, doma tiksi par savu dibentinju!!! Nevar gribēt ne ko 1diena vajag laiku!!! Visā visumā cepuri nost ragainim
 • Haaa
  25.04.2019 19:14
  Zaļās partijas biedri no JUB prasa lai neatlaiž zaļās partijas kasi. Smiekli nāk

Atstājiet komentāru