2024.gada 22. aprīlis

Armanda, Armands

Solidarizējoties ar Ukrainu vienosies klusuma brīdī un radiostacijās skanēs Ukrainas himna

Solidarizējoties ar Ukrainu vienosies klusuma brīdī un radiostacijās skanēs Ukrainas himna

Pirms diviem gadiem, 2022. gada 24. februārī, Krievija uzbruka Ukrainai, izvēršot pilna mēroga agresijas karu. Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa, premjere Evika Siliņa un ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš aicina visus Latvijas iedzīvotājus vienoties klusuma brīdī šodien, 24. februārī, pulksten 9.00, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

Lai parādītu arī Latvijas mediju vienotību Ukrainas atbalstam karā pret iebrucēju, Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Radio, Latvijas Televīzija un sabiedrisko mediju portāls LSM – aicina radio stacijas, televīzijas kanālus un elektroniskos medijus 24. februārī pulksten 12. vienoties kopīgā akcijā, vienlaicīgi atskaņojot Ukrainas valsts himnu. Jau pērn ar vienlaicīgu Ukrainas himnas atskaņošanu visā Latvijas mediju telpā Latvijas elektroniskie mediji parādīja atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas iebrukumu. Arī šogad, apritot diviem gadiem, kopš Krievija izvērš plašu karadarbību Ukrainā, mediji visā Latvijā atgādinās Latvijas un pasaules sabiedrībai, ka pie kara šausmām nedrīkst pierast. Kopīgās akcijas mērķis ir paust skaidru Latvijas mediju un sabiedrības atbalstu Ukrainai. Akcijai pievienosies arī Jēkabpils Radio1.


Pirms diviem gadiem, 2022. gada 24. februārī, Krievija uzbruka Ukrainai, izvēršot pilna mēroga agresijas karu. Lai arī Krievija cerēja dažu dienu laikā sagraut Ukrainas valsti un tautu, Ukraina ir ne tikai noturējusies pret agresijas uzbrukumiem, bet arī padzinusi okupantus no ievērojamas daļas savu zemju un turpina cīnīties par savu un mūsu brīvību.

Krievija zina, ka godīgā cīņā kaujas laukā Ukrainu salauzt nespēs. Tādēļ tā izmanto visa veida noziegumus – tā uzbrūk civiliedzīvotājiem, bombardē pilsētas, nolaupa Ukrainas bērnus. Tā izdara spiedienu uz Ukrainas starptautiskajiem partneriem cerībā, ka, karam ieilgstot, mēs visi pagursim.

Mēs gribam, lai agresors zina – Latvijas valsts un tauta nepagurstoši atbalsta Ukrainu un turpinās sniegt visa veida palīdzību līdz Ukrainas pilnīgai uzvarai. Agresoram būs jāaizvāc savi bruņotie spēki no visas Ukrainas starptautiski atzītās teritorijas un jākompensē Ukrainai nodarītie postījumi. Tai būs jāatdod Ukrainas bērni. Krievijai un tās līderiem būs jānes atbildība par agresiju un kara noziegumiem.

Diemžēl ukraiņi šajā cīņā turpina zaudēt dzīvības un dzīves. Mēs dziļā cieņā noliecam galvas Ukrainas varonīgo un stipro dēlu un meitu priekšā, kuri bezbailīgi stājas pretī agresoram. Karojot, lai aizstāvētu savas valsts un bērnu nākotni, ukraiņi sargā arī mieru un drošību visā Eiropā, tostarp Latvijā.

Solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Latvijas Valsts prezidents, Saeimas priekšsēdētāja, Ministru prezidente un ārlietu ministrs aicina visus Latvijas iedzīvotājus vienoties klusuma brīdī sestdien, 2024. gada 24. februārī, plkst. 9.00, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

Aicinām ikvienu arī apmeklēt un iesaistīties pasākumos visā Latvijā 24. februārī Ukrainas atbalstam. Nāksim kopā, lai parādītu mūsu vienotību un apņēmību atbalstīt Ukrainas tautu!

Ukraina uzvarēs! Slava Ukrainai!

Autors: Valsts kanceleja
Foto: Kaspars Siliņš
Foto no arhīva

Atstājiet komentāru