2024.gada 29. maijs

Maksis, Raivis, Raivo

Saistībā ar vardarbīgajiem notikumiem Jēkabpilī un Imantā, norāda uz koordinācijas trūkumu starp pārvaldes iestādēm

Saistībā ar vardarbīgajiem notikumiem Jēkabpilī un Imantā, norāda uz koordinācijas trūkumu starp pārvaldes iestādēm

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzsver koordinācijas trūkumu starp pārvaldes iestādēm vardarbības novēršanai.

Premjers šodien ir sasaucis Noziedzības novēršanas padomes (NNP) sēdi saistībā ar sabiedrībā bažas raisījušajiem vardarbības gadījumiem. Sanāksme vēl turpinās.

NNP sēdē Tieslietu ministrija, Iekšlietu ministrija, Labklājības ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī Ģenerālprokuratūra sniedz savus ziņojumus par priekšlikumiem noziedzīgu nodarījumu, kas saistīti ar vardarbību, novēršanai un apkarošanai.

Kariņš žurnālistiem sacīja, ka bažas ir raisījuši divi savstarpēji nesaistīti vardarbīgi un nežēlīgi notikumi Jēkabpilī un Imantā. Vardarbība mūsu sabiedrībā ir problēma, kas jārisina, uzsvēra Kariņš un pauda nožēlu, ka reizēm traģisks notikums ''iekustina valsts aparātu'', lai problēmas tiktu risinātas.

Premjers atzina, ka valstī nav izveidota vienota sistēma, un ir nepieciešams pārraudzīt vardarbības problēmu kopumā. Arī uzklausot iesaistītās pārvaldes puses, iestādes atzīst koordinācijas trūkumu vardarbības apkarošanai, norādīja Kariņš. 

Premjers uzsvēra, ka primāri jādomā par vardarbība novēršanu un palīdzības sniegšanu cietušajiem, lai nenonāktu līdz traģēdijai. Tāpat ir jābūt skaidrai informācijai un institūcijai, kur cietušajiem vērsties, lai upuri varētu tikt prom no varmākām un turpināt dzīvi drošībā. Premjers ir pārliecināts, ka sistēmu ir iespējams uzlabot. 

Valdības vadītājs norādīja, ka tiks strādāts pie tā, kas ir maināms likumdošanā un procedūrās, lai mazinātu cēloņus un traģisku notikumu atkārtošanos.

Kā ziņots, Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar pusaudžu izplatīto iniciatīvu pulcēties Imantas mikrorajonā, lai reaģētu uz maija sākumā notikušo vienaudža piekaušanu. Lielākā daļa pusaudžu ir nopratināti, un šie bērni ir vecumā no 13 līdz 15 gadiem.

Savukārt aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983.gadā dzimsi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Leons Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja. Par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika. Konkrētajā situācijā personai bija 19 kriminālprocesi, no kuriem 18 - par nolēmuma par aizsardzību pret vardarbību nepildīšanu.

Foto: jekabpils.lv

Atstājiet komentāru