2021.gada 14. maijs

Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju

Vakcinācijas projekta biroju kā Veselības ministrijas (VM) strukturvienību likvidēs. Vienlaikus Nacionālajā veselības dienestā (NVD) tiks izveidota jauna struktūvienība vakcinācijas projekta koordinācijai,  informēja VM.

Jaunajā struktūvienībā NVD paspārnē finansiālā un cilvēkresursu kapacitāte tiks stiprināta, solīja VM.

Līdzšinējie Vakcinācijas projekta biroja darbinieki ir atlasīti konkursa kārtībā un turpinās projekta koordināciju NVD. Viņu atalgojums tiks noteikts saskaņā ar vienoto valsts pārvaldes atalgojuma sistēmu.

Vakcinācijas projekta norisi ikdienā nodrošinās koordinācijas grupa, kurā būs iekļauti VM, NVD, Slimību profilakses un kontroles centra, Zāļu valsts aģentūras un citu VM iestāžu vadošie darbinieki un eksperti.

Vakcinācijas projekta regulāru pārraudzību nodrošinās Vakcinācijas projekta Rīcības komiteja, kuru vadīs veselības ministrs un kurā tiks aicināti darboties arī citu ministriju un organizāciju pārstāvji no Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas u.c.  

Vienība vakcinācijas koordinācijai ir ļoti vajadzīga, bet tai ir jāatrodas tuvāk “kaujas laukam” – ģimenes ārstiem, nozarei. Turklāt darbinieku skaitam tajā jābūt lielākam nekā pašlaik Vakcinācijas projekta birojā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), norādot, ka vakcinācijas projekta vienības darbs turpināsies un paplašināsies.

“Tuvāk pie speciālistiem, ar ko kopā ikdienā ir jāstrādā, lai vēl labāk uzlabotu sadarbību, informācijas apriti un darbības ātrumu. Otrkārt, likt klāt papildu cilvēkus, jo mēs redzam, ka trūkst cilvēku, projekta vadītāju. Katrs no vakcinācijas posmiem ir atsevišķs projekts, kuram ir sava specifika, īpatnības,” skaidroja ministrs.

Pavļuts norādīja, ka, tuvojoties masveida vakcinācijai, projekta vadībā nepieciešami reģionālie koordinatori.

Politiķis atzina, ka kļūda bija veidot nelielu vakcinācijas koordinācijas vienību. “Otrkārt, Vakcinācijas birojs diemžēl publiskajā izpratnē kļuvis par zibens novedēju visa veida bažām un uztraukumiem, kas ir pamatoti, protams, par vakcinācijas procesu, par Covid-19, par dažādām nedienām valstī kopumā. Domāju, ka lielai daļa no šīs kritikas nav pamatota, nav arī taisnīga,” piebilda Pavļuts.

Atstājiet komentāru