2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Lieldienu pasākumi Jēkabpils pilsētā un novadā

Lieldienu pasākumi Jēkabpils pilsētā un novadā

Nedēļas nogalē Jēkabpils pilsētā un novadā ar dažādiem pasākumiem tiks svinētas Lieldienas. Lielā diena jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad mostas daba, cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu.  Agrāk Lieldienu rīts saimē sākās agri, jo bija jāpaspēj jau pirms saullēkta nomazgāt mute tekošā ūdenī. Ar laiku ienāca arī olu krāsošanas tradīcija. Lieldienās neiztiek bez šūpošanās un dažādām atrakcijām ar krāsotajām olām. Lai nākamajā gadā nebūtu jāmelo, olas noteikti ir jāēd ar sāli. Arī kaulēšanās ar olām ir neatņemama svētku tradīcija.

Lieldienu pasākums “Nāc nākdama, Liela diena!”Jēkabpilī norisināsies 31.martā. Jau no plkst. 9.00 Dambja ielā un Kena parkā sāksies Lielās dienas raibais pavasara tirgus!

Plkst. 11.00 Kena parka estrādē sāksies koncerts “Nāc nākdama, Liela diena!”. Piedalās: folkloras kopa “Rati”, sēļu tradicionālās mūzikas grupa “Krāce”, TDK “Kauranieši”, TDK “Delveri”, VPDK “Zīlānietis”, bērnu ansamblis “Dziesmiņa”, PII “Zvaniņš” ansamblis “Zvaniņi”, Jēkabpils BJC ansambļi “Kamolītis” un “Supermeitenes”.

Plkst. 11.00 Kena parkā un Dambja ielānorisināsies arī citi tradicionālie svētku pasākumi - olu krāsošana un ripināšana, šūpošanās, izjādes ar zirgiem, “Namdara darbnīca” rotaļas un darbnīcas, mini ZOO “Karlīnas” pūkainie draugi un sportiskas aktivitātes kopā ar Jēkabpils Sporta centru!

Lieldienu pasākuma norisi plānota līdz pulksten trijiem dienā.

Svētdien, 31.martā pulksten 13.00 Atašienes Tautas nama “Annas sāta” pagalmā Lieldienas svinēs ar šūpošanos, dziesmām, dančiem, rotaļām, olu kaujām un olu ripināšanu! Savukārt vakarā – Lieldienu balle.

Svētdien Biržu Tautas namā Lieldienas svinēs ar dambretes turnīru, kas sāksies pulksten 11. Turpinājumā pasākums – “Izkrāsosim Lieldienas”, kā arī animācijas filma bērniem “Baisule”.

Lieldienās pulksten 12.00 svētku pasākumi ar tradicionālām rotaļām un atrakcijām norisināsies arī Gārsenes tautas namā, kur piedalīsies Aknīstes Bērnu un jauniešu centra kolektīvi.

Savukārt pulksten vienos dienā Lieldienu pasākums sāksies Elkšņu tautas namā, bet pulksten divos Dignājas pamatskolā.

31.martā pulksten 11.00 pie Kalna pagasta Tautas nama Lieldienu rīts sāksies ar kaulēšanos, šūpošanos, putnu dzīšanu, un jautrām atrakcijām!

Pulksten divos dienā Lieldienu radošā darbnīca norisināsies Mežāres Tautas namā.

Savukārt svētdien sešos vakarā Leimaņu Tautas nams aicina uz koncertu “Lieldienu jampadracis”. Piedalās Jēkabpils novada, Vecumnieku un Sauleskalna deju kolektīvi, kā arī Kalna un Leimaņu Tautas nama amatierteātri. Pēc koncerta Lieldienu balle.

Lieldienās pulksten vienos dienā svētku koncerts notiks Viesītes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Piedalās: Paula Bička (soprāns), Reinis Galenieks (vijole) un Oksana Žamlihanova (klavieres). Programmā: latviešu un Rietumeiropas komponistu skaņdarbi.  Ieeja: bez maksas. Savukārt otrajās Lieldienās, 1.aprīlī Viesītē, muzeja „Sēlija” parkā paredzēti Lieldienu trakumi - rotaļas un spēles ar centra Palla tēliem, dažādas tradicionālās Lieldienu aktivitātes un veiklības stafetes. Nākot uz pasākumu līdzi jāņem krāsotas olas.

31.martā pulksten vienos dienā Sēlpils tautas namā pasākums - Lieldienu karuselis! Piedalās bērnu deju kolektīvs “Sprigulīts”, deju kopa “Omes un kungs” un kapela “Sudrabkalns”. Būs šūpošanās, olu ripināšana, jautras un sportiskas sacensības, putnu būrīšu gatavošanas darbnīca, tāpēc nākot uz pasākumu līdzi jāņem savs āmurs, norisināsies radošās darbnīcas, pasākuma dalībniekus cienās ar “apaļo zupu” un karstu tēju! 

Mazliet vēlāk – pulksten 13.30 Liedienu pasākums sāksies birzītē pie Variešu pagasta pārvaldes. Lieldienas varēs izbaudīt muzikālā rotaļprogrammā “Lieldienu Olas piedzīvojumi”.

Savukārt pulksten divos dienā uz pasākumu „Lielā raibdiena” pulcēsies zīlānieši brīvdabas estrādē „Mārdadzis”. Pasākums norisināsies kopā ar Bērnu centra “Palla” Lieldienu Zaķi un Bingu, amatiermākslas kolektīviem “Minima”, “Mārdazis”, “Zīlānietis” un “Patapa”. Pasākumā spēlēs spēles, ies rotaļās, dziedās, dejos un priecāsies par pavasari!

FOTO: jekabpils.lv

Saistīta ziņa: Jēkabpilī “kultūras frontē bez pārmaiņām”. Lieldienās vides dekori un svētku programma pēc iepriekšējo gadu scenārija

Atstājiet komentāru