2024.gada 19. maijs

Lita, Sibilla, Teika

Jēkabpils pilsētas bibliotēkā būs tikšanās ar Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Lāci

Jēkabpils pilsētas bibliotēkā būs tikšanās ar Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Lāci

25.martā plkst.14.00 Jēkabpils pilsētas bibliotēkā norisināsies stāstu pēcpusdiena “Triju zvaigžņu ordenim-100”, kurā notiks tikšanās ar Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Lāci, liecina Jēkabpils pilsētas bibliotēkas publiskotā informācija.
 
Jāni Lāci jēkabpilieši pazīst kā aktīvu Jēkabpils dzīves fotogrāfu, viņu allaž var satikt dažādos notikumos un pasākumos. Jāņa Lāča fotoaparāts ir fiksējis neskaitāmas emocijas un faktus. Šogad Jānis Lācis atzīmē savas dzīves nozīmīgu jubileju.
 
Trešās Atmodas laikā Jānis Lācis aktīvi piedalījās sabiedriskajā dzīvē, vadīja Latvijas Tautas frontes atbalsta grupu Saukā. Bijis viens no Baltijas ceļa koordinatoriem 1989. gada 23. augustā. Piedalījies 1991. gada janvāra barikādēs. Bijis Jēkabpils rajona Zemes komisijas priekšsēdētājs, iesaistījās zemessardzē. 1994. gadā Jāni Lāci kā Zemnieku savienības kandidātu ievēlēja par Jēkabpils rajona padomes deputātu un tūlīt pēc tam – par padomes priekšsēdētāju. Šajā amatā viņš pavadīja četrus gadus. 2015. gadā Jānis Lācis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni (V šķira).
 
Stāstu pēcpusdienā runāsim par mūsu valsts augstākā apbalvojuma tapšanu, uzklausīsim Jāņa Lāča atmiņas par Trešās Atmodas laiku un cilvēka rīcības nozīmību tautai izšķirošos vēstures brīžos.
 
Pasākums tiek rīkots UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīklā “Stāstu bibliotēkas”.

Atstājiet komentāru