2023.gada 29. novembris

Ignats, Virgīnija

Šodien Jēkabpilī, Krustpils saliņā norisinās Miķeļdienas gadatirgus

Šodien Jēkabpilī, Krustpils saliņā norisinās Miķeļdienas gadatirgus

Miķeļus ik gadu svin 29. septembrī, kad tiek sumināti visi Miķeļi un ir noslēdzies rudens ražas laiks. Krustpils brīvdabas estrāde šogad skanēs 24. septembrī, kad rīkosim krāšņu un jautru rudens gadatirgu no plkst. 9.00 līdz 16.00, liecina informācija Jēkapils novada kultūras pārvaldes mājaslapā.

Miķeļus latvieši nesvin tik krāšņi kā citus gadskārtu svētkus, toties šajā dienā naski pildās gan iepirkumu grozi, gan prieka kārās sirdis.

Rudens tirgū acis priecēs augļu koku, ogu krūmu stādi, pavasara puķu sīpoli, oranžie ķirbji, sārto ābolu kastītes, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces noteikti būs sacepušas gardu maizi, sasējušas dzeltenos siera rituļus, savukārt saimnieki – vasarā sabrūvējuši alu un kvasu, tikko nokūpinājuši speķīti un gardu zivi. Amatnieku teltīs būs iespējams atrast kā mūsdienīgus tā etnogrāfiskus adījumus, linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka karotes un daudz, daudz ko citu.

Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma ar dziesmām un dejām. Rītu ieskandinās ar folkloras kopu, tad sagaidīs mazos dziedātājus un rotaļprogrammu bērniem “Ražas laiks”, suminās “Resnākā ķirbja” īpašniekus un noskaidros veiklākos Umurkumurā kāpējus, varēs priecāsties kopā ar “Saimes talkas” dalībniekiem no VPDK “Saime” (Daugavpils) un VPDK “Saime” (Garkalne) , uzdancotm “Kreicburgas Ziķeru” mūzikas pavadījumā.

Netālu no lielās skatuves būs izjādes ar zirgiem un mīļdzīvnieku sēta, bērniem būs iespēja darboties radošajās darbnīcās, stiprākos jēkabpiliešus palīdzēs noskaidrot Jēkabpils Sporta centra un “Impulss” fitness komanda. Jautri būs visasi dienas garumā!

Aicina ņem no dārza savu resnāko ķirbi un braukt sacensties par oranžā rudens karaļa titulu. Ja nav sanācis izaudzēt oranžo rudens varoni, kas zina, varbūt tieši tu būsi tas, kurš uzrāpsies staba galā un iegūs galveno balvu!

Uz Miķeļdienas gadatirgu aicina –  Krustpils kultūras centrs. Tirdzniecību organizē Sia “BEZE”.

Atstājiet komentāru