2021.gada 14. maijs

Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis

Jēkabpils pašvaldība esošajā epidemioloģiskajā situācijā neredz iespēju skolēnu dalībai dziesmu svētkos Rīgā

Jēkabpils pašvaldība esošajā epidemioloģiskajā situācijā neredz iespēju skolēnu dalībai dziesmu svētkos Rīgā

Ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko situāciju, skolēnu dalība Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā nav iespējama, ceturtdien pilsētas domes sēdē vienojās Jēkabpils domes deputāti.

Uz diskusiju par dziesmu un deju svētkiem mudināja bijušais domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs (Jēkabpils reģionālā partija), kurš sacīja, ka sarunās valdības un pašvaldību līmenī viedokļi par svētku norisi ir dažādi. Taču esot jānoformulē pašvaldības viedoklis, ko varētu paust valdībai. Pats politiķis ir pret svētku rīkošanu.

"Ja mēs neļaujam bērniem iet uz skolu, kā mēs varam ļaut braukt kaut kur," sacīja domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola (P).

Viņa atzina, ka drīz noslēgsies mācību gads, mēģinājumi vairs nebūs iespējami. Ozola varētu atbalstīt vien pasākumu norisi reģionos.

Kolēģiem piekrita arī bijušais pilsētas mērs Aivars Kraps (LA), bet citi deputāti savu viedokli neizteica.

Kā ziņo aģentūra LETA, valdība lēmumu par XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku formātu pieņems maija beigās.

Ministru kabinets iepriekš uzklausīja izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) sniegto informāciju par XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Neskatoties uz Šuplinskas kolēģiem skaidroto, ka šogad minētie svētki nenotiks tradicionālā formātā, atsevišķi valdības pārstāvji tomēr aicināja skaidrāk pateikt, ka šovasar gaidāmie svētki nebūs jauniešu dziesmu un deju svētki.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicināja pielikt punktu spekulācijām, ka šogad varētu notikt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, bet šim pasākumam būtu jāizdomā alternatīvs nosaukums.

Arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pievienojās premjera paustajam. "Viena lieta ir jānorunā - tie nav dziesmu svētki. [.] Mums šim notikumam ir jāizdomā cits nosaukums," pauda Reirs, piebilstot, ka likums paredz dziesmu svētku norisi Mežapraka estrādē, lai gan ir skaidrs, ka tie šajā vietā nenorisināsies.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) norādīja, ka, tagad paziņojot par svētku norisi, varētu tikt dots nepārdomāts signāls, ņemot vērā, ka cilvēku izpratnē šie svētki notiek Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā un notiek svētku gājiens.

Tāpēc ārlietu ministrs rosināja valdībai vienoties, ka jaunatnes dziesmu un deju svētki to tradicionālā formātā nenotiks. Vienlaikus viņš aicināja pieņemt lēmumu, ka šo svētku organizācijā iesaistītie un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz šā gada 27.maijam iesniedz valdībā priekšlikumu, kā šie svētki tiks nodrošināti epidemioloģiski drošā veidā un vai epidemioloģiskā situācija vispār atļaus šos svētkus rīkot. "Varbūt pat būs jālemj par pirmajiem pandēmijas dziesmu svētkiem," ironiski piebilda Rinkēvičs.

Ārlietu ministra priekšlikumam pievienojās kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kura ieskatā līdz 27.maijam tiks "paturēta kāja durvīs" un, neskatoties uz gaidāmo svētku netradicionālo formātu, tomēr tiktu saglabāta Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku numerācija. Puntulis arī piebilda, ka patlaban būtu riskanti nenosaukt tos par dziesmu svētkiem, tādējādi noņemot šo svētku būtību.

Arī Šuplinska atbalstīja Rinkēviča priekšlikumu un atkārtoti uzsvēra, ka jauniešu dziesmu un deju svētki nenotiks tradicionālā formā.
Noslēdzot diskusijas, valdība vienojās, ka ministri par XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku formātu lems 27.maijā pēc tam, kad tiks izvērtēts IZM ziņojums un epidemioloģiskā situācija.

Foto: jekabpils.lv

Komentāri (0-1/1)

  • !
    30.04.2021 11:51
    Beidzot, prātīgs lēmums!

Atstājiet komentāru