2021.gada 1. marts

Ilgvars, Ivars

Jēkabpilī top starptautiska pilsētvides plakātu izstāde ar paplašinātās realitātes elementiem

Jēkabpilī top starptautiska pilsētvides plakātu izstāde ar paplašinātās realitātes elementiem

Augusta nogalē Jēkabpils pilsētvidē ar devīzi “Pārmaiņas” plānots atklāt starptautisku plakātu izstādi “Jēkabpils 35+0”, kas būs veltījums Jēkabpils pilsētas 350.gadu jubilejai.

“Plakāts kā grafiskās mākslas virziens vienmēr kā primāro ir nesis kādu sociālu vēstījumu. Šodien šie “rāmji”  ir paplašinājušies, jo klāt nākušas digitālās un viedās tehnoloģijas, kas ieceres autorus rosinājušas radīt multimediālu projektu-izstādi, ko papildinās paplašinātās realitātes elementi,” stāsta projekta autors Raimonds Vindulis. 

Iecerēts, ka Jēkabpils pilsētvidē augusta nogalē tiks izvietoti 35 pilsētai veltīti un īpaši radīti lielformāta plakāti, kā arī kinētisks objekts “0” Kena parkā. Plakātus īpaši izstādei Jēkabpilī radījuši mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Igaunijas, Lielbritānijas, Krievijas un Gruzijas. 

Starptautisko plakātu izstādi "Pārmaiņas" Jēkabpilī pavadīs papildinātās realitātes skaņdarbs, kuru radījis skaņas mākslinieks un mūzikas autors Andris Indāns sadarbībā ar programmētāju Reini Indānu. “Pirmo reizi Latvijā izskanēs ar lokatīvo mediju tehnoloģijām realizēta pilsētas mēroga virtuāla skaņas instalācija, - Jēkabpils laukumos, parkos un ielās izvietoti ap 80 savstarpēji pārklājošies virtuāli skaņas objekti, kurus apmeklētāji varēs dzirdēt ar speciāli radītu viedtālruņa aplikāciju android vidē. Tie būs koncentrēti plakātu izvietošanas vietās un aktivizēsies atkarībā no katra klausītāja lokācijas un pārvietošanās maršruta, klausītāji “pārvietojoties” pa šo skaņdarbu varēs veidot paši savu skaņas pieredzi un attīstības scenārija variantu,” stāsta projekta līdzautors Andris Indāns. 

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par izstādes tapšanas procesu un atklāšanu vietnē www.facebook.com/Jekabpils350/ un www.instagram.com/jekabpils350/. 

Izstādes tapšanu finansē Jēkabpils pilsētas pašvaldība, realizē SIA “Being design”, atbalsta “SIA “Drukas nams”. 

Informāciju sagatavoja: 
Lāsma Vindule
Projekta “Jēkabpils 35+0” producente

Atstājiet komentāru