2021.gada 20. aprīlis

Mirta, Ziedīte

Atzīmējot Jēkabpils domes ēkas 140. gadadienu, uz tās tiks projicēts audiovizuāls stāsts “Es Tev izstāstīšu”

Šajā mēnesī ēka, kurā pašlaik atrodas Jēkabpils Dome, Brīvības ielā 120, svinēs savu 140. gadadienu, kopš tās uzcelšanas brīža. Kā arī februāris ir mēnesis, kad 1670. gadā 12. februārī Kurzemes hercogs Jēkabs piešķir apmetnei pie Salas kroga pilsētas tiesības uz Magdeburgas kārtības ruļļa pamatiem. Pilsētu nosauc - Jakobstadt. Tiem, kam matemātika tuva, izrēķinās, ka šogad svinam Jēkabpils 350. jubileju, portāla Radio1.lv redakciju informēja Jēkabpils Kultūras pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Druveniece.

Atzīmējot Jēkabpils domes ēkas 140. gadadienu, kā arī, ieskandinot Jēkabpils 350. jubilejas lielās svinības, kas notiks no 25. līdz 27. jūnijam, pilsētā 21. un 22. februārī realizējam projektu “Es Tev izstāstīšu”.

Pasākuma laikā uz domes ēkas tiks projicēts audiovizuāls Jēkabpils stāsts. Foto un video fragmentos varēs redzēt Jēkabpili kā pirms 100 gadiem, kad pašreizējā domes ēkā atradās miertiesa, vēlāk skola un slimnīca, kā arī ne tik sena vēsture – deviņdesmitie. 

Savukārt audio varēs dzirdēt stāstus no cilvēkiem, kuru darbs saistījies ar domes ēku. Vai tas būtu domes priekšsēdētājs, vai ārsts, kurš strādājis šajā ēkā un pieņēmis pacientus. Šī ēka ir daudz redzējusi, tās zālē gadu no gada iedegtas lampiņas Ziemassvētku eglē, skolēni mācījušies matemātiku, un daudzi jo dadzi jēkabpilieši šajā ēkā piedzīvojuši vienu no skaistākajiem mūža notikumiem – laulības. Audiovizuālā stāsta “Es Tev izstāstīšu” scenāriju veidoja Gints Grūbe, stāsta režijas autors un montāžas speciālists ir Mārcis Gulbis.

21. un 22. februārī no plkst. 18.00 līdz 22.00 aicinām pulcēties iepretim Domes ēkai, lai izbaudītu stāstu. 

Šajā laikā domes ēka atvērs durvis ikvienam. Iespējams, daudzi no mums bijuši domes ēkā, ja vai nu paši tur salaulājušies, vai apmeklējuši kāda cita kāzas. Taču, ja nav citu darīšanu, kā darbs, sūdzību iesniegšanas vai vizīte pie pilsētas mēra, lielākā daļa pilsētnieku nav redzējuši, kā tad izskatās domes ēkas telpas. Jo īpaši – kā varētu izskatīties pilsētas mēra kabinets?  Projekta “Es Tev izstāstīšu” laikā, ikvienam interesantam būs iespēja atvērt Jēkabpils domes ēkas durvis un paviesoties domes sēžu zālē. Tā būs lieliska iespēja izjust atmosfēru, kādā tiek lemti mūsu pilsētai svarīgi lēmumi. Šajā laikā domes sēžu zālē tiks atskaņots aktieru lasījums no 30. gadu domes sēžu protokoliem. Kā arī domes priekšsēdētāja kabineta durvis būs atvērtas. Esi kādreiz sapņojis atrasties nozīmīgā amatā? Noteikti ienāc un iztēlojies, kā tas ir - būt pilsētas mēram.

Pasākums bez ieejas maksas. 

Paldies ikvienam, kas palīdzēja mums vēsturisko faktu un stāstu apkopošanā.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Komentāri (0-2/2)

 • Anna
  20.02.2020 16:49
  Apsix:
  Kad pie tilta apļa atgriezīsies pilsētas karogs valsts karoga vietā???!!!
  pasarg` dies`, tas "pilsētas karogs" asociējas ar Doņeckas bandītiem, labi, ka noņēma...
 • Apsix
  07.02.2020 18:50
  Kad pie tilta apļa atgriezīsies pilsētas karogs valsts karoga vietā???!!!

Atstājiet komentāru