2021.gada 22. janvāris

Austris

Jēkabpils pianistiem spoži panākumi konkursos

Jēkabpils pianistiem spoži panākumi konkursos

Jēkabpils pianistiem spoži panākumi XV Starptautiskajā P. Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju solistu un klavierduetu konkursā, 7.decembrī Kokneses mūzikas skolu jau no agra rīta pieskandināja klavieru skaņas, jo skolā visu dienu savas pianistiskās prasmes un mūzikas izpratni rādīja 73 jaunie pianisti no daudzām  Latvijas mūzikas skolām, kā arī no Kaļiņingradas, Klaipēdas un Visaginas. Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija, kurā darbojās Latvijas un Lietuvas mūziķi.

 XV konkurss ļoti veiksmīgs izrādījies A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas pianistiem, kuri startēja gan solo, gan klavieru duetu kategorijās. Visi dalībnieki sacentās trijās vecuma grupās. Solo kategorijā  A  grupā 1. vietu ieguva Milana Černova, kura saņēma arī vienu no Lietuvas pārstāves žūrijā Vaivas Purlytes dāvātām specbalvām,  bet vecākajā -  C grupā 2. vietu ieguva Elīna Beļinska.

Teicamu sniegumu parādīja arī abi B grupas dueti -  Elza Eglīte un Alise Zvejniece ieguva 1. vietu, bet Evelīna Podniece un Samanta Kuročkina  izcīnīja 2. vietu.  Ļoti atzinīgus vārdus par mūsu duetu sniegumu dzirdējām no Kokneses mūzikas skolas direktores Ivetas Bērziņas. Visas meitenes konkursam sagatavoja skolotāja Antra Korņejeva.

Jāuzteic arī mūsu debitanti – Gustavs Daugalis un viņa skolotāja Zita Tišutina, kuriem abiem šis bija pirmais konkurss. Ugunskristības izturētas sekmīgi, un gan Gustavu, gan viņa skolotāju var apsveikt ar iegūto Diplomu.

Paldies par konkursa patīkamo gaisotni un labo organizāciju jāsaka gan Kokneses mūzikas skolas kolektīvam, gan direktorei Ivetai Bērziņai.

Vislielākās uzslavas pelnījuši visi mūsu skolas konkursanti, kuru uzcītība un reizēm nogurdinošais ikdienas darbs vainagojies ar spožiem rezultātiem un, protams, viņu vecāki, bez kuru atbalsta šis panākums nebūtu iespējams! Lai skaistas Ziemassvētku brīvdienas un Jaunais gads bagāts ar muzikāliem notikumiem un panākumiem!

Skolotāja Antra Korņejeva

Atstājiet komentāru