2020.gada 27. septembris

Ēdolfs, Ilgonis

29.septembrī - Jēkabpilī, Krustpils saliņā Miķeļdienas gadatirgus

29.septembrī - Jēkabpilī, Krustpils saliņā Miķeļdienas gadatirgus

Svētdien, 29.septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00 Krustpils brīvdabas estrādē aicinām uz Miķeļdienas gadatirgu. Miķeļi latviešiem ir rudens saulgrieži, kad saule pagriežas uz ziemas pusi, tāpēc diena un nakts ir vienā garumā un iestājas astronomiskais rudens. Zemkopim tas ir svarīgs pieturas punkts, padarīti nozīmīgākie lauku darbi un pienācis laiks savākto ražu celt saulītē, svinot ražas svētkus. 

Gadatirgū saimnieces piedāvās pašu gatavotus sierus, kārdinošus pīrāgus, pašceptu maizi un vēl neskaitāmus gardumus. Savukārt amatnieku teltīs būs iespējams atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka karotes un daudz ko citu. Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī kultūras programma ar dziesmām un dejām.

Varam pačukstēt, ka būs arī svarcēlāju klubs ar savu programmu, kuri palīdzēs nosvērt smagāko ķirbi. Skanēs mūzika, folkloras ansambļi skandēs dziesmas, un dejotāji rudens lapu izkrāsotajā zālē griezīs dančus.

 Esam pārliecināti, ka tirgus apmeklētājiem laiks  aizritēs gluži nemanot.

Ņem no dārza savu lielāko un smagāko ķirbi un brauc sacensties par oranžā rudens karaļa titulu, pirmajām trīs vietām garantētas vērtīgas balvas.

Tiekamies rudens lapu iekrāsotajā Krustpils brīvdabas estrādē jau pavisam drīz! Sagaidīsim rudeni kopā!

Uz gadatirgu aicina
Vita Artjomenko,
Krustpils kultūras nama pasākumu organizatore

Atstājiet komentāru