2020.gada 12. augusts

Klāra, Vizma

Ingas Pobjaržinas Izstādes “Krāsainie putekšņi” noslēguma pasākums un radošās darbnīcas (FOTO)

No 2. līdz 30. jūlijam Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā bija apskatāma Ingas Pobjaržinas gleznu izstāde “Krāsainie Putekšņi”. Tikšanās ar mākslinieci Ingu Pobjaržinu bibliotēkā notika 30. jūlijā, tikšanās laikā ikviens interesents varēja piedalīties meistarklasē un izmēģināt šo brīnumaino materiālu - krītiņus un pirkstus un uzzināt daudz interesantu faktu un zīmēšanas noslēpumus. Gleznas tapušas, izmantojot tikai krītiņus un pirkstus. Pasteļkrītiņus bieži salīdzina ar taureņu spārnu putekšņiem. Tieši tik trauslas, gaisīgas gleznas sanāk ar šo materiālu. Viena nepareiza kustība var sabojāt visu darbu.

  Inga dzimusi Jēkabpilī, kopš bērnības zīmuļi un krāsas bija viņas labākie draugi, tāpēc jau bērnībā vēlējās kļūt par mākslinieci. Bieži piedalījusies skolas zīmējumu izstādēs, mācījusies Jēkabpils Mākslas skolā. Gleznošanas un zīmēšanas pamatus Ingai iemācīja Ziedonis Bārbals. Pēc Jēkabpils 2. vidusskolas absolvēšanas, Inga vēlējās iestāties Latvijas Mākslas akadēmijā, bet tas neīstenojās. Latvijā strauji attīstījās transporta loģistika un, domājot par nākotnes plāniem un izaugsmes iespējām, Inga iestājās Rīgas Aeronavigācijas institūtā.

Sapnis kļūt par mākslinieci pamazām izgaisa, palika tikai mīlestība pret foto. Vietā nāca nopietna aizraušanās ar auto sportu. Tā tas viss arī turpinātos, ja vien liktenis nepiespēlētu interesantu dzīves situāciju, pateicoties kurai Inga atkal atgriezās pie radoša darba un kļuva par floristi un pasākumu dekoratori, kas tagad ir viņas pamatdarbs. Dekoratora darbs prasa ļoti daudz spēka. Apmērām pirms 2 gadiem, pēc kārtējās pārsātinātās kāzu sezonas, Inga bija uz izdegšanas robežas. Tieši šajā dzīves posmā atkal pamodās tieksme gleznot. Vajadzēja tikai atcerēties sen aizmirsto, ko kādreiz bērnības gados apguvusi mākslas skolā.

Pateicoties brīvi pieejamai informācijai internetā, viņa varēja apgūt jaunas gleznošanas tehnikas un materiālus. No sākuma šķita, ka ar krāsām ir visinteresantāk gleznot, ilgu laiku akvareļkrāsas bija vismīļākās, līdz pilnīgi nejauši interneta vidē Inga uzgāja apmācību zīmēšanai ar pasteļkrītiņiem. Vairs nevajadzēja ne otas, ne zīmuļus, māksla dzima no krītiņiem un pirkstu pieskārieniem papīram!

Atstājiet komentāru