2020.gada 10. jūlijs

Lija, Olīvija

Kena parkā norisināsies pavasara saulgriežu pasākums "Saules aplis"

Kena parkā norisināsies pavasara saulgriežu pasākums "Saules aplis"

Svētdien, 21. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 14.00 Kena parkā pulcēsimies uz Pavasara saulgriežu svinēšanu „Saules aplis”. Priecāsimies par saules atgriešanos, šūposimies, kaulēsimies, ripināsim olas, lēksim, skriesim, riņķosim! Ieskandināsim Lieldienas kopā ar folkloras kopu „Ceiruleits” no Līvāniem un Jēkabpils amatiermākslas kolektīviem. Ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, mīklu minēšanā un citās aktivitātēs.

Lieldienas latviešiem ir pavasara svētki, kad gads saules ceļa ritējumā ir sasniedzis izlīdzinājumu pavasara saulgriežos – diena un nakts kļuvušas vienādi garas. Saulei Lieldienu tradīcijās ir liela loma. Ticējumi vēsta, ka Lieldienu rītā saule dejo un šūpojas, pacēlusies virs zemes saullēktā. Tāpēc arī Lieldienās kar šūpoles un šūpojas. Arī Kena parka šūpoles gaidīs ikvienu, kurš vēlēsies pašūpoties, lai vasarā odi nekostu. 

Pēc svinībām Kena parkā aicinām plkst.14.30 Jēkabpils Tautas nama Lielajā zālē noskatīties animācijas filmu „Lote un pazudušie pūķi”. Biļetes - Jēkabpils Tautas nama kasē. Lai saulaina un priecīga saulgriežu diena!

Jurgita Bareika

Jēkabpils pilsētas pašvaldības

Kultūras pārvaldes

Projektu koordinatore

Atstājiet komentāru