2020.gada 14. jūlijs

Anvars, Oskars, Ritvars

Krustpils kultūras namā norisināsies rakstu svētki “Ornamenti un dabas krāsas”

Gaidām Jūs Krustpils kultūras namā 13. aprīlī plkst. 12.00 uz ikgadējiem Rakstu svētkiem. Jēkabpilī jau par tradīciju ir kļuvis pasākums „Rakstu svētki”, kas godā ceļ amatniekus un ikvienu, kurš kaut ko darina pats savām rokām. Šogad Rakstu svētku tēma ir „Ornamenti un dabas krāsas”.

Pasākumā diskutēsim par latviskā ornamenta vēsturisko pusi, pētīsim dabas krāsu pielietojumu tekstildarbos un godā celsim rakstainos dvieļus, kurus varēs apskatīties izstādē „Ornamenti dvieļos - nepamanītais skaistums ikdienā”. Svētku laikā tiksimies ar Ekonomikas un kultūras augstskolas docentu Imantu Ļaviņu, kurš stāstīs par „Latvijas ornamenta meklējumiem: etnogrāfijas un jaunrades sintēzi”. 

Diskutēsim arī par ornamentu, rakstu un dabas krāsu pielietojumu tekstildarbos. Pasākuma laikā lūgsim meistarus demonstrēt salvetes aušanu mazajās stellēs, gobelēna izgatavošanu, jostu pīšanu, kā arī darbosies radošās darbnīcas. Pasākumu muzikāli kuplinās Krustpils kultūras nama folkloras kopa „Rati”. Biļetes Krustpils kultūras nama kasē.

Atstājiet komentāru