2019.gada 23. septembris

Vanda, Veneranda, Venija

Juris pakļuva zem vilciena un zaudēja kāju. Tiek vākti līdzekļi jaunas protēzes iegādei (FOTO)

Juris pakļuva zem vilciena un zaudēja kāju. Tiek vākti līdzekļi jaunas protēzes iegādei (FOTO)

21 gadu vecais Juris Zeps no Līvāniem, kurš mācījās Rīgā, pērn septembrī pakļuva zem vilciena un guva smagas traumas – lauza mugurkaulu un zaudēja kāju. Jaunieša dzīvību izdevās glābt un tagad ir pilns apņēmības turpināt mācības, bet, lai dzīve būtu pilnvērtīga, viņam nepieciešama jauna protēze.
 
 
Valsts piešķirtā protēze kaut arī atvieglo Jura dzīvi, ir neērta un nav piemērota visiem dzīves gadījumiem. Tādēļ puiša radi un draugi lūdz palīdzību savākt naudu jaunai protēzei. Tam nepieciešami vismaz 58 000 eiro.
 
 

Jura draudzene Marta stāsta: „Jurim, ir amputēta visa kreisā kāja līdz gurnam. Valsts ir piešķīrusi apmaksātu protēzi, ar to viņš cītīgi mācās staigāt. Pa parastu līdzenu ceļu man pie rokas viņš var paiet lēni, pa kāpnēm uzkāpt ir normāls pārbaudījums, bet pa jebkādām slīpām vietām vienkārši nav iespējams paiet. Tagad ir ziema, ārā ir tik nelīdzeni un slideni ceļi, ka Jurim vispār pagaidām „nespīd" normāli paiet pat mazus gabaliņus.
 
 
Lai Juris varētu normāli dzīvot, pabeigt mācības (viņš ir pabeidzis 1. kursu Rīgas Tehniskajā koledžā, tagad nelaimes negadījuma dēļ ir akadēmiskais gads, bet jau 1. septembrī viņa plānos ir atsākt mācības) ir jāmāk un jāvar staigāt. Meklējot labākos variantus protēzei, sazinājāmies ar pazīstamo protēžu ražošanas firmu „Ottobock". Atbilde, protams, pozitīva - protēze būs, bet tai ir vajadzīgi vismaz 58 tūkstoši eiro. Parastam puisim tā ir ļoti liela nauda. Nav nekā lielāka, ko viņš vēlas savā dzīvē! Naudu vācam mēs paši – radi un draugi, bet tā kā paziņu pulks nav liels, tad lūdzam labus cilvēkus palīdzēt savākt vajadzīgo naudu."
 

Juris zem vilciena pakļuva pagājušā gada 5. septembrī, ejot mājās no ciemošanās pie drauga. „Visu, kas un kā notika, Juris neatceras, jo gūtās traumas bija ļoti smagas. Vienīgais, kas kaut cik ir zināms par negadījumu, ja to tā var saukt, ir tas, ka maks ar naudu un kredītkarti pazuda vai arī, drīzāk, tika nozagts. Juris pakļuva zem vilciena riteņiem – lauzts mugurkauls un iegurņa kauls. Sadursmē ar vilcienu notika traumatiska kreisā kājas amputācija.
 
 
Viņš bija viens pats, tāpēc ātro palīdzību izsauca mašīnists. Juris nonāca reanimācijā. Viņu turēja mākslīgajā narkozē, lai viņš nekustētos, stāvoklis bija ļoti smags. Četras ļoti smagas operācijas. Tas visu puiša tuvāko dzīvē bija pats grūtākais laiks. Pateicoties ārstu labajam darbam un mūsu visu lūgšanām, Juris izdzīvoja. Viņš nepalika paralizēts, kā parasti notiek, ja tiek lauzts mugurkauls, šajā gadījumā tā pat ir veiksme. Taču kāja vietā neizaugs...
 
 
Pēc pusotra mēneša Juri izrakstīja no slimnīcas. Lai varētu izgatavot protēzi, visām rētām un brūcēm bija jāsadzīst. Pēc dažiem mēnešiem arī protēze bija gatava. Juris bija ļoti laimīgs, jo domāja, ka beidzot atkal būs iespēja staigāt. 21 gada vecumā mācīties staigāt no jauna! Mēs visi esam ļoti pateicīgi visiem, kas lūdzās un darīja visu, lai Juris izdzīvotu un atkal spētu nostāties uz savām kājām, abām vienlīdz labām un stiprām. Juris ir arī pateicīgs par valsts piešķirto protēzi, taču tā nekādā mērā nevar aizstāt viņa īsto kāju, ja pat paiet vienam pašam nav iespējams. Turklāt pašreizējā protēze ir neērta, un to uzliktu var nēsāt maksimums divas stundas.
 
 
Mēs ticam, ka Juris drīz vien atkal spēs dzīvot normālu jaunieša dzīvi, staigāt un pabeigt studijas,uzskata  Jura draudzene Marta.
* * *
Ziedot Jura protēzei varat uz „Citadeles" bankas kontu:
Juris Zeps
241293-12176
Konta nr. LV56PARX0013393170001
Mērķis: Ziedojums protēzei
Bankas SWIFT: PARXLV22
 
Avots: kasjauns.lv
 
aajuris
 
aazeps

Atstājiet komentāru