2020.gada 24. septembris

Agris, Agrita

8. Jauniešu Saeimā darbosies divi jaunieši no Jēkabpils

8. Jauniešu Saeimā darbosies divi jaunieši no Jēkabpils

Aprīļa sākumā noslēgušās Jauniešu Saeimas vēlēšanas. 8. Jauniešu Saeimas sasaukumā darbosies 100 jaunieši, kuru starpā arī jaunieši no Jēkabpils- Juliāna Višņevska (Jēkabpils 3. vidusskola) un Rinalds Druviņš (Jēkabpils Valsts ģimnāzija).

Jauniešu Saeima ir Latvijas parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām saņemts lielākais balsu skaits, sanāks Saeimas namā, lai caur pašu pieredzi izprastu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par sabiedrībā aktuālām tēmām. Darbība Jauniešu Saeimā ir pietuvināta reālajam Saeimas darbam– likumu izstrādes procesam komisijās un Saeimas sēdēs.

Jauniešu Saeimas deputāti sanāks uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē jau 13. aprīlī, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu, kā arī dotu svinīgo solījumu. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņems četri jaunieši, kuru idejas ieguvušas vislielāko balsu skaitu. Šogad Jauniešu Saeima atzīmē Latvijas valsts simtgadi, tādēļ jaunieši tika aicināti iesniegt idejas Latvijas nākotnes veidošanai.

Jaunieši izstrādās arī četras deklarācijas, par kurām diskutēs nozaru komisijās. Pēc darba komisijās notiks otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatēs par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Informāciju sagatavoja:
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
sabiedrisko attiecību nodaļa

Atstājiet komentāru