2020.gada 8. augusts

Mudīte, Vladislava, Vladislavs

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti vasaru pavada praksē Spānijā!

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti vasaru pavada praksē Spānijā!

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas studenti savu vasaru pavadīja ne gluži atpūšoties, kā varbūt ierasts, bet projekta Erasmus+ ietvaros strādājot ārvalstīs, gūstot jaunu pieredzi, iemaņas un neaizmirstamas emocijas. Ar saviem iespaidiem dalās koledžas studenti:

“ERASMUS+ piedāvāja, lielisku izdevību iziet praksi ārzemēs. Mana prakses vieta bija Spānijā, Pineda de Mar, viesnīcā “Aqua Promenade”.

Es strādāju viesnīcas bārā, bet manos pienākumos, bija ne tikai bārmenes, bet arī viesmīles darbs. Ārpus darba laika es paspēju apmeklēt ļoti daudzas tuvumā esošās pilsētas un izbaudīt laiku Spānijā.

Man ir ļoti grūti aprakstīt to, kā man gāja, jo emocijas joprojām mani pārpilda. Es strādāju ar pašu labāko kolektīvu pasaulē, kuri pieņēma mani savā, jau vairākus gadus pastāvošajā kolektīvā, tik sirsnīgi un vienkārši vārdiem neaprakstāmi. Šie cilvēki, bija mana ģimene uz 2,5 mēnešiem. Prakses laikā es satiku praktikantes no citām valstīm, ar kurām mēs ļoti sadraudzējāmies un tādēļ vasara bija vēl jautrākā.

Esmu ļoti pateicīga tiem cilvēkiem, kuri deva man šo iespēju - šo vasaru es tiešām neaizmirsīšu.” Darja Romanova

 

111111111111

Attēlā Darja Romanova savā prakses vietā ar kolēģi.

“No šī gada 1.jūlija līdz 15.septembrim veicu savu kvalifikacijas praksi Spānijas pilsētā Santa Sussana, Aqua viesnīcu tīkla Montagud viesnīcā. Prakses ietvaros strādāju viesnīcā, kā animators, jeb organizēju viesnīcas klientiem dažādas aktivitātes (futbolu, tenisu, šaušanu, galda tenisu u.c.), darbojos viesnīcas "Mini club" (ar bērniem vecumā no 4-12 gadiem), jeb bērnu istabā, kur vadīju aktivitātes arī bērniem, pieskatīju tos. Strādāju pavisam nelielā komandā, kopā bijām 4 cilvēki, jo viesnīca bija pavisam neliela.

Ikdienā darba diena man sākās salīdzinoši vēlu - 10:30. Kad ierados darbā, devos uz mini club, kur pavadīju aptuveni 2h ar bērniem. Tad katru dienu organizējām "coctail game", kur klientiem bija iespēja laimēt bezmaksas dzērienus. 13:00 dodamies pusdienās (brokastis, pusdienas un vakariņas mums nodrošina viesnīca). Pārtraukums ilgst 2h un no 15:00 - 17:00 turpinām organizēt aktivitātes. Pēdējās divas nedēļas viesnīcā bija salīdzinoši klusas, jo sezona pamazām tuvojas noslēgumam. Vakara maiņa man parasti sākās pulksten 20:30, kad ierados darbā sagatavojos “mini disco”, kur katru vakaru dejojām dažādas dejas ar bērniem, kā arī spēlējām spēles. Tad katru vakaru pēc ”mini disco” viesnīcā uzstājās dažādi mākslinieki (dziedātāji, dejotāji, akrobāti u.c.).

Dzīvoju apartamentos kopā ar vēl 4 cilvēkiem (2 meitenēm no Holandes, puisi un meiteni no Itālijas), kas arī strādāja kā animatori. Kopā devāmies gan dažādos izbraukumos, gan arī atpūtāmies. Cilvēki ar kuriem dzīvoju bija ļoti draudzīgi atsaucīgi, kad apartamentos ierados pirmajā vakarā visi vēl atradās darbā, taču ļoti smieklīgi sanāca, kad visi ieradās mājās un es (svešs cilvēks) gulēju viņu viesistabā uz dīvāna, jo pēc garā ceļa biju ļoti nogurusi un nezināju, kur gulēt.

Kopumā, noteikti ieteiktu izmantot šādas iespējas apskatīt pasauli, iegūt jaunus draugus, kā arī pieredzi ikvienam. Uzskatu, ka šāda veida pieredze mums palīdz iepazīt sevi, kā arī noteikt kļūt drošākiem un nebaidīties izmatot iespējas.” Santa Muka

22222222222

Attēlā Santa Muka veidojot Sniegbaltītes priekšnesumu ar bērniem

33333333

Attēlā Santa Muka pirms viena no šoviem

444444444

Attēlā Santa Muka organizējot putu ballīti

“Kopumā Spānijā pavadīju divus mēnešus, strādājot viesnīcas recepcijā, iepazīstot daudz jaunus cilvēkus no dažādām valstīm. Vēl jo projām uzturu ar tiem sakarus, droši varu teikt, ka esmu ieguvis jaunus draugus. Spānijā pavadot tikai īsu brīdi, ieguvu vērtīgu darba pieredzi darbā ar klientiem, kā arī nostiprināju valodu zināšanas. Šis projekts sniedza man iespēju iepazīt Spānijas kultūru un tradīcijas dažādos aspektos. Esmu ļoti gandarīts par pavadīto tur laiku. Atbalsts no kuratora Latvijā bija ļoti noderīgs un neaprakstāmi labs. Ierodoties tur, mūs uzreiz sagaidīja un izvietoja pa dzīvošanas vietām. Dzīvojām kopā ar vairākiem citiem praktikantiem, dzīvošanas apstākļiem nebija ne vainas. Barošana arī bija nodrošināta. Bija arī pietiekami daudz brīvā laika, lai nedaudz paceļotu, Iesaistīšanos tādos projektos atbalstu!” Artūrs Jakovļevs

5555555

Attēlā Artūrs Jakovļevs savā darba vietā recepcijā

Arī šobrīd turpinās Erasmus+ programmas “Personu mobilitāte augstākās izglītības sektorā” projektu īstenošana. Studenti ir aicināti pieteikties kvalifikācijas prakšu veikšanai ārvalstīs, iegūstot jaunu pieredzi un iespaidus. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Agrita Landzāne

Jēkabpils Agrobiznesa koledžas

Projektu vadītāja

Atstājiet komentāru