2020.gada 26. februāris

Aurēlija, Evelīna, Mētra

Izdod starptautisku žurnālu par darbu ar jaunatni

Izdod starptautisku žurnālu par darbu ar jaunatni

19.- 20. Janvārī Lietuvā, Viļņā notika akadēmiskā konference par darbu ar jaunatni, uz kuru devās Jēkabpils pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas jaunatnes lietu speciāliste Ieva Gādmane, kā arī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra vizuālās, vides un jaunatnes lietu izglītības metodiķe Elīna Puķe.

Konferences mērķis bija turpināt darbu pie starptautiska akadēmiska jaunatnes darbam veltīta žurnāla izdošanas (Academic Journal for Open Youth Work), un tā ir daļa no ilgtermiņa sadarbības projekta, kuru finansē Eiropas Savienības neformālās izglītības programma Erasmus+. Žurnālu plāno izdot divas reizes gadā. Pirmais žurnāla izdevums ir tapis un tajā publicēti pētījumi, kritiska analīze, raksti un pieredzes stāsti, kurus apkopojuši gan jaunatnes darbinieki, gan akadēmiķi un pētnieki. Projektā piedalās partneri no Lietuvas, Latvijas, Zviedrijas, Islandes, Norvēģijas, Rumānijas, Austrijas un Lielbritānijas, lai, kopā mācītos, iepazītu jaunatnes darba pieredzi dažādās valstīs un izdotu starptautiskam jaunatnes darbam veltītu akadēmisku žurnālu.

Konferencē tika runāts par Jaunatnes politikas ietekmi uz jauniešu darbu, jauniešu iesaisti, jaunatnes darbinieku apmācībām un izglītību, kopīgā atrašanu starp teoriju un praksi, jauniešu kultūru, brīvā laika pavadīšanas iespējām un virtuālo jaunatnes darbu. To vadīja atzīti Universitāšu profesori un jaunatnes darba praktiķi no Lielbritānijas Norvēģijas, Nīderlandes, Grieķijas, Somijas, Polijas un Lietuvas.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Gādmane
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste
Tālr. +371 25906344
ieva.gadmane@jekabpils.lv

Atstājiet komentāru