2021.gada 6. marts

Centis, Gotfrīds, Vents

Vēl tikai 4 dienas, lai skolēni no visas Latvijas pieteiktos fizikas konkursam „Eksperiments”

Vēl tikai 4 dienas, lai skolēni no visas Latvijas pieteiktos fizikas konkursam „Eksperiments”

8. un 9. klašu skolēni vēl tikai 4 dienas var izveidot komandu un pieteikties Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam „Eksperiments”. Tā laikā jaunieši mācīsies fiziku, pētot to no aizraujošākās puses, piemēram, kā cilvēks tikai ar diviem pirkstiem var pacelt 100 kg vai kā iespējams caurdurt piepūstu balonu, to nesabojājot.

“Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā vajadzība pēc inženieriem aug tik strauji, kā vēl nekad. Topošajiem speciālistiem ir plašas karjeras izaugsmes iespējas, bet, lai tās izmantotu, jauniešiem fizika būtu aktīvi jāapgūst jau sākot ar pašiem pamatiem – 8. un 9. klasi. Pēdējā laikā arvien biežāk ir situācija, ka jaunā paaudze iziet obligāto fizikas kursu pamatskolā, bet vidusskolā izvēlas mācīties citus priekšmetus. Savukārt, stājoties augstskolā, rodas vēlme mācīties eksaktās zinības, bet tas vairs nav iespējams, jo iztrūkst pamatzināšanu,” komentē AS “Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs. 

Pieteikšanās „Eksperimentam” līdz 19. februārim portālā www.eksperiments.lv. Galvenā balva – ceļojums visai komandai uz siltajām zemēm.

Papildu informācija:

Inga Cīrule

Konkursa ”Eksperiments” koordinatore

Tālr.: 67242503; 20279688

E-pasts: info@eksperiments.lv

www.eksperiments.lv

Atstājiet komentāru