2020.gada 10. jūlijs

Lija, Olīvija, Odrija

Prasmju pēcpusdiena jauniešiem - ieguvums personīgai izaugsmei!

Prasmju pēcpusdiena jauniešiem - ieguvums personīgai izaugsmei!

Ceturtdien, 25.septembrī, plkst.16.00 Jēkabpils Bērnu un jauniešu centrā pulcējās jaunieši un uzņēmēji, lai padalītos savos stāstos par prasmju izkopšanas nozīmīgumu un uzņēmējdarbības uzsākšanu. Tā tika organizēta kā noslēguma aktivitāte Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansētā projektā, ko realizē Jēkabpils pilsētas pašvaldība.
 

Tikšanās mērķis - ieklausīties dažādos stāstos par to, kā jebkura aizraušanās vai vaļasprieks var kļūt par turpmākās dzīves profesiju, biznesu vai vienkārši prasmi, ko visa mūža garumā var pilnveidot.
 

Iveta Vucena, pedagogs Mākslas skolā, pastāstīja par dizainerim nepieciešamajām iemaņām, izglītību un ikdienas darba specifiku. Izrādās, ka šajā profesijā ir nepieciešamas labas zināšanas matemātikā, jābūt komunikablam, vērīgam.
 

Raivis Rimicāns, uzņēmējs, kurš veic auto pārklājumu ar plēvi un apdruku. Šobrīd uzsācis reklāmas stendu, kā arī plakātu pasūtījumu izgatavošanu. Raivis, būdams jaunietis, aicināja būt drošiem, uzdrīkstēties un, ja nepieciešams, arī bezkaunīgiem-ja izmet: " Ej, un klauvē vēlreiz!"
 

Sintija Kalačinska iepazīstināja ar vizāžista darbu, uzsverot, ka ikviens cilvēks ir īpašs-ar savu ādas struktūru, uzacu formu, acu krāsu. Viņu aizrauj body art, kad vari izpausties krāsu salikumā un idejās, apgleznojot cilvēka ķermeni.
 

Jauniešu kluba "13.pirmdiena" dalībnieks Ritvars Stankevičs nodemonstrēja samontēto video filmu un labprāt savās zināšanās ir gatavs padalīties ar citiem. Arī Eletra Žurila (jauniešu klubs "13.pirmdiena") demonstrēja savu foto izstādi un mirdzošām acīm stāstīja par foto tapšanas mākslu, par gaismas un ēnas spēlēm, izvēlētajiem tēliem un apstiprināja gatavību arī savu nākamo profesiju saistīt ar fotogrāfa profesiju.
 

Diskusijās, kas izvērtās spraigas, skanēja ieteikumi par iespēju sadarboties ar citiem Latvijā zināmiem profesionāļiem.Noslēgumā jaunieši piedalījās radošajā un profesiju darbnīcā. Apkopoja savas prasmes un iezīmēja nākotnes vīziju.
 
Lilija Ražinska,
projekta vadītāja
 
bjc1
 
bjc

Atstājiet komentāru