2020.gada 25. maijs

Anšlavs, Junora

No pirmdienas Krustpils pusē, aplī pie tilta, atkal plīvo Jēkabpils karogs

No pirmdienas Krustpils pusē, aplī pie tilta, atkal plīvo Jēkabpils karogs

Pirmdien, 18.maijā, Jēkabpilī, Rīgas ielā karoga apļa mastā pacelts Jēkabpils karogs. Radio1.lv redakcija sazinājās ar Jēkabpils mēru Aivaru Krapu un jautāja, kāpēc Latvijas valsts karogs nomainīts pret Jēkabpils karogu.

“Jēkabpils karogs šajā mastā plīvoja vēsturiski un ir atgriezies savā vietā. Sagaidot valsts simtgadi, 2018.gada 18.novembrī, Jēkabpils karogu mastā nomainīja Latvijas karogs. Simtgadi esam godam sagaidījuši un nosvinējuši. Tāpēc no jauna, kā šajā vietā bija iecerēts, mastā pacelts Jēkabpils karogs. Turklāt šogad svinam 350.gadus, kopš dibināta Jēkabpils,” skaidroja Aivars Kraps.

Jautāts, kāpēc Jēkabpils karoga atkal pacelšana mastā nenotika svinīgos apstākļos, kā tas bija abas iepriekšējās reizes, kad 2014.gada 18.novembrī mastā tika pacelts Jēkabpils karogs un 2018.gada 18.novembrī, kad to mastā nomainīja Latvijas valsts karogs, Aivars Kraps sacīja, ka Jēkabpils karoga atkārtota pacelšana mastā nav pompozs pasākums, kas būtu plašāk svinams. Jēkabpils karogs ir atgriezies savā vietā un to plīvojam var vērot ikviens, kas iet vai brauc garām. Turklāt joprojām ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi saistībā ar Covid-19.

Komentāri (0-3/3)

 • annastante
  19.05.2020 17:53
  šitā sarkani melnā drēbe ir pilsētas vēsturiskā identitāte? o-ooo...

  īsa gan tā vēsture, tikai no 1999 gada... • Apix
  19.05.2020 13:36
  Baidzot sagaidījām pilsētas karogu, savu identitāti! Ideāls karogs, vairāk pilsētā vēsturisku akcentu vajag.
 • annastante
  19.05.2020 08:35
  cerēju ka tas briesmīgais karogs ir prom uz visiem laikiem, bet nē... kāda saistība Jēkabpilij ar pusmelnu karogu, kas stilistiski stipri atgādina kautkādu Donbasa bandītu republiku, nevis Latviju :( brr... un tagad uz tām briesmām katru dienu jaskatās... Latvijas karogs tik skaisti tur izskatījās...

Atstājiet komentāru